Sosyal Medya

Clubhouse beklenen özelliği getiriyor

Çıktığı günden beri gündemden düşmeyen uygulama Clubhouse beklenen özelliği getiriyor. İşte detaylar.

Clubhouse beklenen özelliği getiriyor

Clubhouse, çıktığı günden beri ses odaları formatıyla oldukça ilgi topladı. Ses odaları mantığını sosyal medyada popüler eden uygulama şimdi deneyimi gerçekten odadaymışsınız gibi hissettirecek bir özellik getiriyor.

Eğer doğru donanıma sahipseniz Clubhouse deneyiminiz gerçekten bir odadaymışsınız gibi hissettirecek. Şirket bunu sağlamak için uzamsal ses desteği getiriyor.

Clubhouse, uzamsal ses desteği getiriyor

Şirket, iOS için Clubhouse uygulamasına mekansal ses desteği sunarak size ve katılımcılara daha "gerçeğe yakın" bir konuşma deneyimi sunacak. Kimin konuştuğunu, sadece seslerinin nasıl olduğuna değil, seslerinin nereden geldiğine göre hatırlayabileceksiniz. Bu özellik, bugünden itibaren tüm yeni iOS kullanıcılarına "yavaşça" ulaşacak. Uzamsal ses desteği uygulamada varsayılan olarak seçilecek. Ancak isterseniz özelliği kapatmanız mümkün. 

Clubhouse, Android'e de aynı özelliğin "yakında geleceğini" söyledi. Şirkete özellikten yararlanmak için AirPods Pro veya AirPods Max gibi uzamsal sesi açıkça destekleyen kulakiçi kulaklıklara ihtiyaç olup olmadığı da soruldu. Şirket cevap olarak tüm kablolu veya kablosuz kulaklıkların uzamsal sesi destekleyeceğini söyledi. Teknik problemler nedeniyle bluetooth ile bir kulaklığa bağlandığınızda efektlerin çalışmaması söz konusu olabilir. Şirket bu sorunu mobil işletim sistemi üreticileri ile çözmeye çalışıyor.

Uzamsal ses desteği uygulama açısından devrimsel bir özellik olabilir. Diğer sosyal medya uygulamalarında çok fark etmese de Clubhouse için kilit nokta olacaktır. Zira uygulama sadece sese odaklanan odalardan oluşuyor. Siz Clubhouse uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullandıysanız yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.