Sosyal Medya

Clubhouse'a DM özelliği geliyor!

Geçtiğimiz zamanların en popüler ses odaklı uygulamalarından Clubhouse şimdi DM özelliğ alıyor

Clubhouse'a DM özelliği geliyor!

Geçtiğimiz ayların en popüler ve en hızlı yükselen sosyal medya platformları arasında yerini alan Clubhouse şimdi DM özelliği alıyor. 

Artık Clubhouse uygulaması üzerinden de insanlarla birebir iletişime geçebileceksiniz. Sadece ses odaklı bir platforma sahip olan Clubhouse, bugün hem iOS hem de Android'deki tüm kullanıcılar için doğrudan mesajlaşma özelliği Backchannel'ı başlatıyor. Artık, kullanıcılar bire bir sohbet edebilir, dilerlerse gruplar halinde de sohbet edebilir ve bağlantı gönderebilirler. Kullanıcılar henüz resim veya video gönderemiyorlar, ancak bir rapora göre, "birkaç başka özellik" ile birlikte işlevselliğin genişlemesi bekleniyor. Ayrıca, mesaj isteklerinin yoğunluğuna bağlı bir ikincil gelen kutusu olacak. 

Clubhouse DM özelliği alıyor

Clubhouse'un sadece ses odaklı bir platform olduğu düşünüldüğünde resim ve video gönderme özelliği platformu benzersiz olmaktan çıkarabilir. Uygulama ilk çıktığı günlerdeki kadar popüler değil, bu nedenle şirket Clubhouse'u tekrar üst seviyelere taşıyacak özellikler geliştiriyor.

DM özelliği, aktif bir oda sırasında moderatörlerin kendi aralarında sohbet etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştı, ardından genel bir kullanıma dağılmasına karar verildi. Yine de bu gelişmenin pek de sürpriz olduğunu söyleyemeyiz: Clubhouse özelliği Haziran ayında yanlışlıkla sızdırmıştı.

Şirketin şu anda günde Android cihazlarda 8 milyondan fazla kez indirildiğini göz önünde bulundurursak bu özellik uygulama için kritik bir gelişme olabilir. Rakipleri, özellikle Twitter Spaces ve Facebook Live Audio Rooms, insanların sesli bir sohbet yürütürken yazılı sohbet etmelerine de izin veriyor. 

Yorumlar
talat akhun
napalm yani
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.