Elon Musk, mavi kuşu öldürmeye kesinlikle kararlı!

Son birkaç gündür Twitter’ın isminin ve logosunun değişeceği yönünde ortaya atılan iddialar, Twitter’ın yeni CEO’sunun açıklamalarıyla birlikte neredeyse gerçekliğe büründü.

Elon Musk, mavi kuşu öldürmeye kesinlikle kararlı!

Elon Musk'ın Twitter satın alması ve hızla getirdiği büyük değişiklikler, sosyal medya platformunu sürekli gündemde tuttu ancak ne yazık ki genellikle olumsuz nedenlerle. Şimdiyse, birçok kişiyi rahatsız edebilecek yeni bir değişiklikle daha karşı karşıyayız.

Musk, mikroblog platformu Twitter'ın adını X olarak değiştirme ve simgeleşmiş mavi kuş logosunu kaldırma planlarını açıkladı. Mevcut logonun yerini yalnızca 'X' harfi alacak.

Elon Musk ve Twitter konusuna daha geniş açıdan baktığımızda, x.com adresinin Twitter'a yönlendirileceği bilgisi de ortaya çıktı. Musk'ın Twitter'ı satın almasından bu yana sosyal medya platformuna gelen en radikal değişiklik bu olabilir.

Elon Musk, mavi kuşu öldürmeye kesinlikle kararlı!

Geçen yıl Twitter'ı satın almasının, Musk'ın geniş hizmet yelpazesi sunmayı hedeflediği süper uygulama X'ı oluşturmak için bir katalizör olduğunu belirtmişti. Bu değişim, X'in hayata geçirilmesine bir adım daha yaklaşmayı sağlayabilir. Twitter'ın yeni CEO'su Linda Yaccarino ise "X, her şeyi sunabilecek platform olacak" diyerek bu görüşü destekliyor.

Elon Musk, platformu kendi vizyonuna göre yeniden şekillendirmeye çalışırken, Twitter bir dizi sorunla karşı karşıya kaldı. Son dönemdeki önemli değişiklikler arasında üst düzey yöneticilerin ve çalışanların işten çıkarılması, içerik denetim politikalarının geri çekilmesi ve düzenli kullanıcıların erişiminin sınırlanması yer alıyor.

Bu durum, iş performansını da olumsuz yönde etkiliyor. Musk, geçtiğimiz hafta Twitter'ın reklam gelirlerinin yüzde 50 oranında düştüğünü itiraf etti. Markanın yeniden adlandırılmasının işe yarayıp yaramayacağını ise zaman gösterecek.