Sosyal Medya

Elon Musk'a Twitter şoku! "Sen bunları nasıl elde ettin?"

Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Elon Musk'ın geçen sonbaharda şirketi devralmasından bu yana Twitter'ın en tartışmalı kararlarından bazılarına yönelik soruşturmasını hızlandırıyor.

Elon Musk'a Twitter şoku! "Sen bunları nasıl elde ettin?"

The Wall Street Journal'da çıkan yeni bir habere göre buna, şirketin toplu işten çıkarmaları ve Twitter Blue'nun lansmanının yanı sıra şirketin sözde "Twitter Dosyaları" ile ilgili gazetecilerle olan ilişkileri de dahil.

Sorun, Twitter'ın "aldatıcı" reklam hedeflemesi kullanması nedeniyle FTC ile 2022 anlaşması. Şirket, Şirket anlaşma kapsamında 150 milyon dolarlık bir para cezasının yanı sıra, o sırada "kapsamlı bir gizlilik ve bilgi güvenliği programı" ve ayrıca kullanıcıların gizliliğini korumaya yönelik diğer katı önlemleri kabul etmişti. Ancak milletvekilleri ve diğerleri, Twitter'ın Musk'ın liderliğinde bu gerekliliklere uymadığına dair endişeli.

The Wall Street Journal, FTC'nin geçen sonbahardan bu yana şirketin işten çıkarmalar, Twitter Blue, "Twitter Dosyaları" ve diğer sorunlarla ilgili daha fazla bilgi almak için Twitter'a en az bir düzine mektup gönderdiğini bildirdi. Ajansın soruşturmanın bir parçası olarak ayrıca Musk'ı görevden almaya çalıştığı bildiriliyor. Meclis Yargı Komitesi ayrıca FTC'nin Twitter'a yaptığı soruşturma hakkında bir rapor yayınladı.

Elon Musk'a Twitter şoku! "Sen bunları nasıl elde ettin?"

Rapor, Musk'ın devralmasından bu yana Twitter'ın düzenleyiciyle ters düşmüş olabileceğine dair ilk öneri değil. FTC daha önce kilit gizlilik ve güvenlik yöneticilerinin ayrılmasının ardından "derin endişeleri" olduğunu söylemişti. Milletvekilleri ve diğerleri, Twitter'ın FTC anlaşmasının bir gereği olarak uygun bir gizlilik veya güvenlik incelemesi yapılmadan başlatıldığı bildirilen Twitter Blue'nun aceleyle kullanıma sunulmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Aynı şekilde, Bloomberg'in geçen yıl işaret ettiği gibi, anlaşma aynı zamanda Twitter'ın Twitter kullanıcılarının verilerine dahili erişimi sınırlamasını gerektiriyor. Güvenlik uzmanları, Musk'ın tonlarca dahili belgeyi teslim etme ve gazetecilere dahili sistemlere erişim izni verme kararının FTC ile olan yükümlülüklerini ihlal edip etmeyeceğini sorguladı.

Bir tweet'te Musk, FTC'nin eylemlerini "bir devlet kurumunun siyasi amaçlar ve gerçeğin bastırılması için utanç verici bir silah haline getirilmesi" olarak nitelendirdi. Meclis Yargı Komitesinin Cumhuriyetçi üyeleri de teşkilatın soruşturmasını "taciz" olarak eleştirdiler.

Yorumlar
nur
TÜRKİYEDE SORMUYORLAR zengin diyorlar rapçılar gibi her repçinin şarkıları DÜNYA nüfüsünün kaç katı deprem için yardımda yapmadılar birde başkaları var hemde çok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.