Sosyal Medya

Elon Musk’ın başı büyük dertte: 400 milyon kullanıcının bilgileri çalındı

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden bir türlü düşmeyen Elon Musk, şimdi de çalınan Twitter hesapları yüzünden eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

Elon Musk’ın başı büyük dertte: 400 milyon kullanıcının bilgileri çalındı

Elon Musk, dünyanın en zengin insanlarından biri olmasının yanında, en ünlü kişilerinden de biri. Zenginliğin vücut bulmuş hali olarak görülen ve bu sayede atasözlerine bile konu olan Bill Gates’i bir kenara bırakacak olursak, herhalde hiçbir “en zengin kişi” Elon Musk kadar çok konuşulmamıştır.

Öte yandan Twitter’ı satın alana kadar birçok insanın sempati beslediği ünlü iş insanı, Twitter alımı sonrasında gerçek yüzünü göstermiş ve The Guardian tarafından yapılan çalışma neticesinde en kötü patronlar listesine adını yazdırmıştı. Ancak Elon Musk’ın haberlere konu olmasının bugünkü nedeni, doğrudan kendisiyle alakalı değil.

Elon Musk’ın başı büyük dertte: 400 milyon kullanıcının bilgileri çalındı

Bir siber korsan tarafından yapılan açıklamaya göre, fark edilemeyen bir güvenlik açığından faydalanan bu kişi, tam 400 milyon Twitter kullanıcısının hesap bilgilerini çaldı. Bu hesap bilgilerinin içeriğinin, kullanıcının adı soyadı, telefon numarası, Twitter hesap bilgileri, mail adresi gibi son derece önemli bilgileri içermesi, durumun ciddiyetini bir kat daha arttırdı.

Üstelik bilgileri çalınan hesaplar arasında Donald Trump hatta ve hatta Elon Musk’ın şirketi SpaceX bile var. Yani anlayacağınız Elon Musk’ın başı bu defa gerçekten büyük dertte. Üstelik siber korsanın Elon Musk’ı, bu bilgileri kendisinin satın alınmaması halinde düzenleyici kurumlar tarafından yüzlerce milyon dolar ceza kesileceğini söyleyerek tehdit ettiğini de belirtelim.

Yorumlar
Tekman
Bu adam neden hergun haber yapiliyor?
Cevapla
Teknoman
Bu adam neden hergün haber yapiliyor???
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.