Elon Musk'ın X'i ilginç bir adım attı; artık her yerdeler

Elon Musk, Ekim 2022'de Twitter’ı satın aldığından beri pek çok şeyi kaldırıp attı ve SamMobile'ın haberine göre şimdi de YouTube'dan bir sayfa alıyor ve platformda bir video yayın hizmeti başlatıyor.

Elon Musk'ın X'i ilginç bir adım attı; artık her yerdeler

Musk, DogeDesigner hesabından bir alıntı yaparak bu özelliğin "Yakında geliyor" olduğunu duyurdu: "Yakında favori X uzun biçimli videolarınızı doğrudan SmartTV'lerinizde izleyebilirsiniz."

X, kullanıcıların bu videoları Samsung TV ve Amazon Fire TV'de izlemelerine olanak tanıyan özel bir uygulama başlatacak. Musk kısa süre önce X'in "önce video" platformu olacağını ve bu platformun, akışlarda genellikle mevcut olan küçük içerik kutularının ötesinde daha büyük bir ekrana dönüşeceğini gösteriyor. O dönemde Musk ayrıca bir kişinin X'i ziyaret ettiği on seferden sekizinin video izlediğini iddia ediyor.

Elon Musk'ın X'i ilginç bir adım attı; artık her yerdeler

Karar, X için kötü bir haberin ardından geldi; kısa süre önce yayınlanan bir Edison Araştırma raporu, 2024'te site kullanımında 2023'e kıyasla %30’luk bir düşüş görüldüğünü ortaya koydu.

Forbes'un bildirdiğine göre bu karar, platformun "X'teki reklamverenlerin seçilmiş bir premium içerik oluşturucu listesine yönelik reklam yayınlayabilmesi" için platformun, videodan önce gösterilen video reklamlar da dahil olmak üzere yeni araçlar sunacağı yönünde yapılan bir duyurudan sonra alındı. Daha uzun videolara gelince, kullanıcıların dikkatini ne kadar etkili bir şekilde çektiklerini görmek için Samsung ve Fire TV'lerde yayınlanıncaya kadar beklememiz gerekecek.