Elon Musk'tan Twitter Blue abonelerine büyük kıyak

CEO Elon Musk, Twitter Blue abonelerinin yanıt dizilerinde görünen reklamların gelirlerinden pay alacaklarını söyledi.

Elon Musk'tan Twitter Blue abonelerine büyük kıyak

Musk, yeni programın bugün başladığını, ancak nasıl çalıştığına dair henüz ek ayrıntılar veremediğini belirtti. Twitter Blue destek sayfası da henüz herhangi bir bilgi vermiyor.

Bazı bölgelerdeki mavi aboneler, zaman çizelgelerinde diğer kullanıcıların yarısı kadar reklam görüyor. Bir reklam geliri kesintisi sunmak, Twitter'ın kullanıcıları gemide tutmasına yardımcı olabilir, özellikle de onlara viral bir tweet için makul bir gelir sağlayabilecek makul bir pay sunarsa. YouTube, TikTok, Twitch, Instagram ve Facebook dahil olmak üzere diğer birçok platform, içerik oluşturuculara zaten reklam gelirlerinden pay veriyor.

Twitter Blue aboneleri şu anda hizmet için ayda 8 ABD Doları (iOS'dan kaydolurlarsa 11 ABD Doları) veya yılda 84 ABD Doları ödüyor. Buna karşılık, mavi bir onay, tweet'leri ve yer imi klasörlerini düzenleme seçeneği de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar alıyorlar. Ayrıca, birisine yanıt verdiklerinde daha uzun video yüklemeleri ve yanıt dizilerinde daha üst sıralarda bir yerleşim elde ediyorlar.

Elon Musk'tan Twitter Blue abonelerine büyük kıyak

Şirket, diğer şeylerin yanı sıra, Musk'ın şirketi satın almak için aldığı kredilerin yılda 1 milyar doları aşan faiz ödemelerini karşılayabilmesini sağlayabilmek için kar hanesini iyileştirmeye çalışıyor. Bu açıdan Musk’ın etkileşimi (ve dolayısıyla geliri) en üst düzeye çıkarmak için daha fazla yol bulması çok önemli. Bu nedenle kullanıcıları, özellikle geniş izleyici kitlesine sahip olanları, gelir paylaşımı sunarak Blue'ya abone olmaya ve daha sık tweet atmaya teşvik etmek mantıklı bir adım. Twitter'ın ayrıca bir uygulama içi para birimi kullanan bir bahşiş verme özelliği üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Bu arada, Twitter'ın işletmelerden altın bir onay işaretine sahip olmak için ayda 1.000 ABD doları talep ettiği bildiriliyor. Bağlı hesaplar için doğrulama da görünüşe göre ayda 50 ABD Doları.