En çok takipçiye sahip Türk YouTube kanalları - Page 1

Bundan 10 yıl önce birisi bize ileride herkes kendi kanalını kurup yönetebilecek, üstelik bunun için de hiçbir ücret ödemeyecek dese güler geçerdik. Fakat internetin yaygınlaşması ve sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle hayaller gerçek oldu.


Bugün YouTube sayesinde dileyen herkes kendi kanalını açarak, dilediği videoları milyonlarla paylaşabiliyor. Üstelik bu işten hatırı sayılır paralar kazananlar da mevcut.


Günümüzde YouTube üzerinden yayın yaparak bu işten geçimini sağlayanlar YouTuber olarak nitelendiriliyor. İşin ilginç yanı ise çekilen videoların çok izlenmesi için altında mantık aramaya gerek olmaması. Keza bu gözler “örümcek korktun mu?” diyerek milyonlar izlenen insanları da gördü. Dolayısıyla YouTube üzerinden milyonlara ulaşmanız biraz da şans meselesi diyebiliriz. Elbette burada önemli olan şeyin sabır olduğunu da unutmamak gerekiyor. İzleyici kitlenizi genişletmeniz biraz zaman alabilir. Fakat eninde sonunda sizin de geniş bir izleyici kitleniz olacaktır. Dolayısıyla yaptığınız ilk video tutmadı diye hemen pes etmemeniz gerekiyor. Eğer YouTube kanalınızı önemser ve düzenli aralıklarla içerik yüklerseniz ileride siz de bu listede yer alabilirsiniz.


Peki gelelim asıl konumuza. En çok takipçiye sahip Türk YouTube kanalları hangileri? Umarız bu konuda sizin de az çok tahmininiz vardır. Fakat arada tamamen çocuklara hitap eden sürpriz kanallar da yok değil. Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en çok takipçiye sahip Türk YouTube kanalları listemiz ile başbaşa bırakalım.


İşte en çok takipçiye sahip Türk kanalları!

En çok takipçiye sahip Türk YouTube kanalları - Page 2

Netd Müzik


Abone Sayısı: 16.2 milyon
Video Sayısı: 11.942 video

En çok takipçiye sahip Türk YouTube kanalları - Page 3

Enes Batur


Abone Sayısı: 12 milyon
Video Sayısı: 1.835

En çok takipçiye sahip Türk YouTube kanalları - Page 4

Orkun Işıtmak


Abone Sayısı: 7.02
Video Sayısı: 1.285

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.