Eğleceli videoların paylaşıldığı ve son on yılın en hızlı büyüyen sosyal medya platformu olan  TikTok'un bu hızlı ilerlemesi günden güne büyümeye devam ediyor. Bilmeyenler için belirtelim, TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin ilk olarak Eylül 2016 yılında hayatımıza girdi. Uygulama içerisinde yer alan binlerce ses ve efekt sayesinde kullanıcılar istedikleri videoları çekerek kendi profillerinde yayınlayabilmektedir. Keyifle vakit geçirerek kısa videoları izlemek veya çekmek için oluşturulmuş uygulamada, sevdiğiniz videoları beğenme özelliği de bulunmaktadır. Her geçen gün daha da popüler hale gelen uygulama, içerisinde video oluşturma ve paylaşım yapmanın yanı sıra canlı yayın imkanı da sağlayarak her geçen gün popülerleşmeye devam ediyor. Bu özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından oldukça beğenilerek sıkça kullanılan platformun dünya üzerindeki indirme sayısı 1,5 milyarı geçmiş durumda.


Zaten geçtiğimiz Şubat ayında, ABD merkezli mobil uygulama pazar araştırma şirketi Sensor Tower 2019 raporunu yayınlamış ve Çinli sosyal medya platformunun, Facebook uygulamaları haricinde en çok indirilen uygulamalar listesinde ilk 5'e girebilen tek uygulama olduğunu açıklamıştı. Listeye 2018 yılında 4. sıradan giriş yapan TikTok, 2019 yılında iki basamak yükseldi. 2019'da 711 milyon kez telefonlara indirilen TikTok, WhatsApp'ın ardından en çok indirilen 2. uygulama olmayı başardı. Kullanıcılarının 15 saniyelik videolar çekmesine izin veren TikTok 2019'un Aralık ayında 40 milyon dolar gelir elde ederek, en çok gelir sağlayan 7. uygulama olmayı başardı. Ayrıca kullanıma sunulduğu günden bu yana 250 milyon dolara yakın gelir sağlayan TikTok, toplam gelirinin yüzde 71'ini 2019 yılında elde etmişti.


Koronavirüs salgını sebebi ile eve kapandığımız bu günlerde daha da sık kullandığımız uygulamada zaman zaman video izlemeyi bırakıp, hangi hesapların ne kadar takipçi sayısına sahip olduğunu inceleriz. Merkalıları için en fazla takipçisi olan 15 TikTok hesabını sizler için bir araya getirdik.


İşte en fazla takipçisi olan 15 TikTok hesabı;

15- LIVE TV


Takipçi Sayısı: 23,363,332

14- Kristen Hancher


Takipçi Sayısı: 23,533,640

13- Arishfa Khan


Takipçi Sayısı: 23,717,331

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.