Sosyal Medya

Facebook 3D fotoğraf desteği sunmaya başladı

Sosyal ağ Facebook bir süre önce duyurduğu yeni hizmeti 3D fotoğraf desteğini kullanıma sundu.

Facebook 3D fotoğraf desteği sunmaya başladı

Bir süre önce Facebook tarafından düzenlenen F8 konferansında duyurulan iki boyutlu fotoğrafları 3D hale getirme özelliği hayata geçirildi. Özellik portre modunda çekilen fotoğraflarda işe yarayacak.

Facebook 3D fotoğraf desteği sunmaya başladı

Yeni özellik sayesinde çektiğiniz fotoğrafları birkaç saniye içinde 3D hale getirip arkadaşlarınızla sosyal ağ üzerinden paylaşabileceksiniz. Bu özelliği kullanmak ise oldukça kolay: Önce telefonunuzun kamerasını kullanarak portre modunda (yani dikey) bir fotoğraf çekin. Bu fotoğrafı Facebook'a yüklerken sağ üstte bulunan üç nokta simgesine tıklayarak 3D Fotoğraf menüsünü seçin. Yapmanız gerekenler bu kadar.

Her ne kadar bu özellik farklı uygulamalar tarafından yapılıyor olsa da doğrudan Facebook tarafından gerçekleştirilmesi pratiklik açısından önemli bir gelişme. Atılan adımın son aylarda ciddi bir kullanıcı kitlesi kaybeden Facebook'u eski günlerine getirir mi bilinmez. Ancak eğlenceli bir özellik olduğunu belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.