Sosyal Medya

Facebook kan kaybetmeye devam ediyor!

Facebook her geçen gün kullanıcılarını kaybetmeye devam ediyor. İşte detaylar!

Facebook kan kaybetmeye devam ediyor!

Facebook'un yıllar önce satın aldığı ve bugün dünyanın bir numaralı mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, sonunda sahibini de geçmeyi başardı. Aktif kullanıcı bazında WhatsApp, 2018 yılının son gününde 1.5 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşarak tarihinde ilk kez Facebook'un önüne geçti.

Yıl sonunda WhatsApp'ın 1.5 milyar aktif kullanıcıya ulaşarak ilk kez Facebook'u geride bıraktı. 2018 yılının ilk günlerinde liderlik Facebook'ta olmuş olsa da, yılın son aylarında WhatsApp'in Facebook'u yakaladığı ve sonrasında da geçtiği görülüyor.

Facebook kan kaybetmeye devam ediyor!

Buna ek olarak araştırma şirketi Toluna'nun 9 - 15 Aralık tarihleri arasında bin kişi ile yaptığı ankette, kişisel bilgilerin gizliliğini korumada en az güvenilen teknoloji şirketlerini belirledi. Anket sonuçlarına göre insanların en az güven duyduğu şirket yüzde 40 ile Facebook oldu. Açıkçası sonuçlar karşısında pek şaşkın olduğumuz söylenemez.

Facebook en az güvenilirlik konusunda diğer teknoloji şirketlerinin açık ara önüne geçti. Listede Facebook'u, sosyal paylaşım platformu Twitter ile online alışveriş sitesi Amazon takip etti. İnsanların yüzde 8'i, bu iki şirkete en az güvendikleri yanıtını verdi.

UBER yüzde 7 ile dördüncü sırada yer alırken, teknoloji devi Google yüzde 6 ile beşinci sıraya yerleşti. İnsanların en az güven duyduğu şirketler arasında Apple ve Google'da var. Microsoft sadece yüzde 2, Netflix ve elektrikli araç üreten Tesla ise yüzde 1 ile sıralamada yer aldı.

Yorumlar
Bilirkişi
Tabii ki doygunluk olacak. Bir devir daha kapanıyor. Apple ve Netflix benzer doygunluklara yaklaşıyorlar. Fakat Facebook'un büyüme stratejisini seviyorum. Sosyal medya devi. Whatsapp kendi bünyesinde zaten. Hacim olarak 1.5 milyar insanı ağırlamak inanılmaz.
Cevapla
Uludağ
WhatApp, bir iletişim uygulaması; ancak Facebook magazin hizmeti yapar hale geldi. Bence ömrünün yarısını bitirdi bile
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.