Sosyal Medya

Facebook, merakla beklenen özelliğini kullanıma sundu!

Facebook, Android platformundaki uygulamasını güncelleyerek uzun bir süredir beklenen özelliğini kullanıma sundu.

Facebook, merakla beklenen özelliğini kullanıma sundu!

Popüler sosyal ağ Fakcebook, son birkaç aydır video içerikleri için büyük değişimler yapıyor. Facebook, canlı yayın veya önceden kaydedilmiş yüklemeler aracılığıyla olsun, kullanıcılarının video oluşturmak ve paylaşmak için platformu daha fazla kullanmaya teşvik etmeye çalışıyor.

Facebook Android uygulaması, şimdiye kadar yüksek çözünürlükte video paylaşımı özelliğini alamamıştı ve 2016 yılının bitmek üzere olduğu şu günlerde, bu büyük bir eksiklik gibi görünüyor. Facebook bu ayıba bir son veriyor ve küçük bir güncelleme ile Android kullanıcılarına HD video yükleme ve canlı yayın yapma özelliğini sunuyor.

1481527338_facebook-update.png

HD video yükleme desteğine ek olarak Facebook ayrıca, video dosyalarınızı yüklemek istediğiniz kesin çözünürlüğü seçme imkanı ve çevrimdışı görüntüleme için videoları indirme seçeneği gibi bazı diğer video merkezli özellikler de ekledi. Bunlar kesinlikle çığır açan özellikler değil ama Facebook kullanıcıları için video oluşturmak ve içerik yükleme daha kullanışlı ve herkes için daha eğlenceli olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.