Sosyal Medya

Facebook Messenger Lite Türkiye'de!

Facebook'un merakla beklenen Messenger Lite uygulaması Türkiye'de kullanıma sunuldu.


Facebook, geçtiğimiz yıllarda mesajlaşma hizmetini Messenger olarak farklı bir uygulama ile bünyesinden ayırmıştı. Facebook daha sonra hücresel veri tüketimini azaltmak için Facebook Lite ve Messenger Lite uygulamalarını duyurmuştu. Android platformuna özel olan Messenger Lite uygulaması bugün Türkiye'de kullanıma sunuldu.

Facebook Messenger Lite sürümü isminden de anlaşılacağı gibi ana uygulamanın kırpılmış hali olarak Türkiye'deki Google Play Store'daki yerini aldı.

Android telefon pazarında üst segment telefonlardan daha fazla olan giriş ve orta seviye cihazları hedefine alan Messenger Lite sürümü, sadece 10 MB büyüklüğünde.

1493366675_messenger-lite.png

Oldukça küçük bir yapıda olan uygulama, Messenger'ın giriş seviyesinde yer alan Android telefonlarda kasma ve yavaş açılma gibi sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Messenger Lite; başta Türkiye olmak üzere Almanya, Kolombiya, İtalya, Vietnam, Cezayir, Fas, Nijerya, Peru, Japonya, Tayvan ve Hollanda da dahil olmak üzere 150 ülkede de kullanıma sunuldu.

Android için Messenger Lite indir
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.