Sosyal Medya

Facebook, mobil uygulamasını yeniledi!

Facebook, Android platformundaki uygulamasını yeni tasarım ile güncelledi. İşte Facebook'un yeni tasarımı.


Popüler sosyal medya platformu Facebook, mobil uygulamalarına vermiş olduğu destek ile Android kullanıcılarının takdirini toplamaya devam ediyor. Ancak bu durum iOS'te maalesef ki tam tersi.

iOS'teki uygulamasını sürüm 136'ya yükselten, yaklaşık 1 yıldır da 2 haftada bir 350 MB civarında güncelleme yayınlayan Facebook, güncelleme içeriğine sürekli uygulamayı daha iyi hale getirdik tarzında yazarak, yeniliklerini kullanıcılar ile paylaşmıyor. Android'e daha fazla ağırlık veren Facebook, şimdi de Android platformundaki uygulamasını yeni tasarım ile güncelledi.

İlk defa Android kullanıcılarının beğenisine sunulan yeni tasarımda, göze çarpan ilk şey, yorum bölümünde beyaz ağırlıklı bir temaya geçiş yapıldığı oluyor. Bildiğiniz gibi Facebook uygulamasında durum çubuğu, platformun kendi rengi olan maviydi. Güncelleme ile artık bu bölüm beyaz oluyor.

Tasarım değişikliği bu kadarla da kalmıyor. Haber kaynağı, önerilen videolar, alışveriş bölümü ve bildirim simgeleri de değişiyor.

Facebook'un bu yeni tasarımı şimdilik sadece Android kullanıcılarına sunulmuş durumda. Önümüzdeki günlerde bu tasarım iOS tarafına da gelecektir.

1502866416_facebook-teknolojiok.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.