Sosyal Medya

Facebook skandalı büyüdü! Mark Zuckerberg'ün de verileri sızmış olabilir!

Facebook'un 533 milyon kullanıcı verisini sızdırma skandalı büyüdü. Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'ün de verileri sızmış olabilir!

Facebook skandalı büyüdü! Mark Zuckerberg'ün de verileri sızmış olabilir!

Skandal üzerine skandala imza atan Facebook, geçtiğimiz gün internet tarihinin en büyük veri sızıntısı olayına ev sahipliği yapmıştı. 533 milyon kullanıcı verisini sızdıran Facebook, bu verilerin ücretsiz olarak yayınlanmasının da önüne geçememişti. 

Ücretsiz olarak sunulan verilerde; telefon numaraları, Facebook kimlikleri, tam adlar, yerler, doğum tarihi, biyografiler ve e-posta adresleri yer alıyordu. Bugün ise Facebook'un kurucusu olan Mark Zuckerberg'ün de verilerinin sızdığı iddia edildi.

Konu ile ilgili olarak araştırma yapan güvenlik uzmanı Mikko Hypponen, sızdırılan veriler arasında Mark Zuckerberg'ün de verilerinin olduğunu söylüyor. Sadece Mark'ın değil diğer Facebook yöneticilerinin de verilerinin sızdırıldığı dile getiriliyor.

Facebook'un Cambridge Analytica skandalından sonra aldığı güvenlik ve gizlilik önlemleri çok konuşulmuştu. Ancak görünüşe göre yine bir şeyler ters gitmiş ve 533 milyon kişinin verisi sızdırılmış. Facebook'un bu olaydan paçayı nasıl kurtaracağı bilinmiyor. Muhtemelen yine Mark Zuckerberg yargıçların önünde ifade verecek.

Yaşanan son olaydan sonra Facebook'un kendini nasıl savunacağı merak ediliyor. Kullanıcılarının tüm kişisel verilerini sızdıran ve bu verilerin internette ücretsiz olarak yayınlanmasının önüne geçemeyen sosyal medya devi bu olaydan çok yara alacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.