Sosyal Medya

Facebook’tan Gruplar için yeni özellikler

Facebook, Gruplar için yeni özelliklerini duyurdu. Facebook Gruplar artık daha kullanışlı!


Haziran ayında ilk kez düzenlediği Facebook Communities Summit’te misyonunu dünyayı birbirine yakınlaştırmak ve insanlara topluluk kurma gücü vermek olarak genişleten Facebook, grup yöneticilerinin topluluklarını büyütmelerini ve yönetmelerini sağlayacak yeni araçlar ve programlar geliştirdiğini duyurdu.

Grup yöneticileri ve üyeler için Facebook’un yeni geliştirdiği araçların bazıları şöyle; 

Karşılama mesajları (Welcome Posts): Grup yöneticileri için topluluk oluştururken yeni üyeleri karşılamak ve desteklendiklerini hissettirmek son derece önemli. Karşılama mesajları özelliği ile yöneticiler artık yeni üyeleri gruba tanıtmak için katılımcıları otomatik olarak etiketleyen karşılama mesajları paylaşabilecek.

Rozetler (Badges): Topluluk üyelerinin, grup liderlerini daha kolay belirleyebilmek istedikleri geri bildirimini alan Facebook, grup yöneticileri, moderatörler ve yeni üyeler için rozetler özelliğini ekledi. 

1509087632_insight-tips-3.png

Üye profilleri (Member profiles): Üye profilleri özelliği ile artık bir grup üyesi, başka bir üyenin adına tıkladığında, kişinin gruba özel hazırlanan profiline yönlendirilecek. Kişinin ortak ilgi alanları ya da gruptaki aktiviteleri gibi herkese açık yaptığı paylaşımlardan oluşan bilgilerin bulunacağı profil sayesinde topluluk üyelerinin, diğer grup üyelerini daha kolay tanıması amaçlanıyor.

Yeni kontroller: Facebook, grup yöneticilerinin topluluklarını büyütmelerine ve yönetmelerine yardımcı olacak yeni özellikler ekledi. Grup İstatistikleri (Group Insights), paylaşımların üyelerin en aktif olduğu zamanlara göre planlanması gibi kişiselleştirilmiş faydalı ipuçları barındıracak şekilde genişletilirken hararetli tartışmaları ve grup kurallarını unutan üyeleri yönetebilmek adına yeni özellikler de kullanıma sunuldu. Örneğin yöneticiler artık bir üyenin grupta yorum yapmasını ve paylaşımda bulunmasını geçici olarak durdurabilecek ve kuralları ihlal eden üyeleri, yönettikleri birden fazla gruptan bir tıkla kaldırabilecekler.

Yorumlar
Tuğba
Ocak ayında açtığım bir grubum ama açtığım gunden bu yana hic rozet gelmedi. Ayarlara baktım rozet ayarı da yok. Gruba rozeti nasil getirebilirim. Bilginiz varsa lutfen yardımcı olun
Cevapla
Nezire Koşmak
Yenetdigim gurubda neden uyeler otamatik olarak çıkarıldı bilgilendire bilirmisiniz
Cevapla
Songül
Yönettigim grupta grup rozeim vardi fakat sonradan gitti yönetici yada moderor yazmıyor sebebi nedir
Cevapla
gölge
grup ayarlarından rozetini kendi isteğinle gizleyip açabilirsin grupdan yönetici konumun alınmadıkca kaybolmaz...
#By_HoPeLeSsLoVe16
Aynı sorunu bende yaşıyorum çokta önemsemiyorum sende önemseme takma kafana salla gitsin..
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.