Sosyal Medya

Facebook’un çöpçatanlık uygulaması böyle gözükecek!

Facebook, F8 Geliştirici Konferansı'nda kullanıcılarının beğenisine sunduğu çöpçatanlık uygulamasını test etmeye başladı.

Facebook’un çöpçatanlık uygulaması böyle gözükecek!

Facebook, F8 Geliştirici Konferansı'nda kullanıcılarının beğenisine sunduğu çöpçatanlık uygulamasını test etmeye başladı. Uygulama yakında herkesin beğenisine sunulacak gibi duruyor. 

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Facebook, kullanıcıları birbirine önerecek ve iletişime geçmelerini sağlayacak çöpçatanlık uygulamasını çalışanları ile test etmeye başladı.

Test aşamalarının başladığı açıklandıktan sonra uygulamanın görüntüleri basına sızdırıldı. Duyurulduktan tam olarak iki ay sonra test edilmeye başlanan uygulamayla ilgili sızdırılan bilgi ve görüntüler, bir Facebook çalışanı tarafından doğrulandı.

Facebook’un çöpçatanlık uygulaması böyle görünecek!

Peki bu uygulama nasıl çalışacak? Çöpçatanlık özelliğini kullanmak üzere oluşturulan profiliniz, listenizdeki kişilerden gizli olacak ve isteğe bağlı olarak ortak arkadaşlar görüntülenebilecek. 

Kullanıcının cinsiyeti, eşleştirilecek-önerilecek kişilerin cinsiyeti ve şehir gibi temel bilgiler olacak. Facebook’un yeni uygulamasında eşleşen iki kişi arasında buz kırıcı işlevi görecek olan bir konuşma başlatıcı da bulunacak. Bu, iki kullanıcının da daha çabuk karşılıklı açılmalarını sağlayacak.

Henüz uygulamanın tam olarak detaylı kullanımı açıklanmamış olsa da, böyle bir özelliğin gerçekten de gümbür gümbür geldiğini dile getirebiliriz. Bakalım uygulama, yayınlandıktan sonra beklenilen ilgiyi görebilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.