Sosyal Medya

Facebook'un SMS doğrulaması kolaylaştı

Facebook, Android uygulaması için SMS doğrulamasını basitleştiriyor.


Şu anda, Facebook profilinizin telefon numarasını kullanarak üçüncü taraf bir uygulamaya giriş yaparken, Facebook size aslında kendiz olup olmadığınızı doğrulamak için bir SMS gönderiyor. Bununla birlikte Facebook, en yeni SDK'da, iki faktörlü kimlik doğrulamayı ele alan yeni bir yöntem geliştirdi. 

Anında Doğrulama adlı bu yeni yöntem, Facebook Android uygulamasında oturum açtığınızda güveniyor ve Facebook oturum açma sistemini kullanan üçüncü taraf uygulamalar için kullanılıyor.

1482321778_facebook.jpg

Bir telefon numarası ile uygulamaya giriş yapmaya çalıştığınızda, yeni yöntem bu numaranın Facebook profilinizdeki doğrulanmış telefon numarasına uygun olup olmadığını denetler. Bir eşleşme varsa, size bir SMS göndermez ve size anında erişime açılır. Bununla birlikte, sistem bir eşleşme tespit edemezse, eski yöntem varsayılanıdır ve giriş sırasında girilmesi gereken tek seferlik bir kod içeren metin mesajı alırsınız.

Facebook, yeni yöntemi test eden ortak uygulamaların dönüşüm oranlarında önemli bir artış olduğunu iddia ediyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.