Sosyal Medya

Facebook'un yeni projesi metaverse hakkında bilmeniz gereken herşey!

Facebook Inc.'in adını Meta olarak değiştirme kararı, şirketin kendi adıyla anılan sosyal medya platformunun ötesinde algılanan büyüme fırsatlarını yansıtıyor.

Facebook'un yeni projesi metaverse hakkında bilmeniz gereken herşey! - Page 6

Diğer büyük şirketler isimlerini değiştirdi mi?

Evet. Yeniden markalaşma nispeten yaygın bir kurumsal taktiktir. Bir isim değişikliği, bir şirketin odak ve portföyünde daha geniş bir değişimin pazara, rakiplerine ve reklamverenlerine bir sinyal olabilir, aynı adı taşıyan ürün aynı unvanı korusa bile.

Philip Morris, sigaranın sağlığa zararlı etkileri nedeniyle Big Tobacco'nun yaygın olarak kınanması üzerine 2003 yılında adını Altria Group Inc. olarak değiştirdi. Apple Inc., iPod ve iPhone gibi diğer ürünlerin büyümesini yansıtmak için 2007 yılında adını Apple Computer'dan kısalttı. Google, bir dizi yan işletmeyi barındıran Alphabet Inc. adlı bir ana şirket oluşturmak için 2015 yılında yeniden yapılandırıldı.

Weight Watchers, cazibesini genişletmek için 2018'de adını WW olarak değiştirdi, aynı zamanda Dunkin' Brands Group Inc. kahveye giderek daha fazla vurgu yaparken amiral gemisi markasından "Donuts" kelimesini çıkardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.