Sosyal Medya

Google Allo kepenk kapatıyor!

WhatsApp'a rakip olarak duyurulan Allo'yu Google, kapatma kararı aldı. İşte detaylar!


2016'da dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a rakip olarak duyurulan Allo'yu Google, kapatma kararı aldı. Google'un blog sayfası üzerinden paylaşılan bilgilere göre gelecek yıl mart ayında Google Allo uygulamasına veda edeceğiz. 

Özellikle WhatsApp'ın son yıllarda iyice popülerleşmesi ile artık rakip uygulamalar pazardan çekilme kararı almakta. Bunun en büyük sebebi ise sektör içerisinde uygulamanın kendisine pay bulamaması.

Google Allo kepenkleri kapatıyor!

Sadece iki yıl hayatta kalmayı başaran Allo hakkında Google; “Allo uygulamasından çok şey öğrendik. En azından yapay zeka özelliklerini geliştirmeyi ve Google Asistan’ı mesajlaşmaya dahil edebilmeyi başardık.” açıklaması yaptı. Buna ek olarak aynı kaderi Hangouts uygulamasının da paylaşacağını belirtmeden geçmeyelim.

Ortaya çıkan iddialara göre Google, tüm mesajlaşma servisini SMS’in yeni versiyonu RCS yani (Rich Communication Service)’e kaydırmak istiyor. Bu iddialara ne kadar doğru çıkar bilmiyoruz ancak oldukça mantıklı bir yöntem olduğunu dile getirebiliriz. 

Maalesef Google, farklı alanlarda gerçekleştirdiği çalışmalar ile pek başarılı olabilen bir marka değil. Sürekli uygulama kapatma haberleri ile karşımıza çıkan şirket, bakalım ilerisi için daha ne gibi planlara sahip hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.