Sosyal Medya

Hamlet dizisinin afişine gelen sansür tepki topladı

Hamlet dizisi orijinal afişine bir sansür aldı. Sansür ile sunulan afiş kısa sürede tepki topladı. İşte detaylar.

Hamlet dizisinin afişine gelen sansür tepki topladı

GAİN platformunda yayınlanan Hamlet dizisi çıkalı çok olmadı. Ancak dizi şimdiden afişine aldığı sansürle sosyal medyanın gündemine oturdu. Dizi, izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı ancak gündem olma sebebi afişine aldığı sansür oldu.

Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği dizinin oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Şebnem Bozoklu ve Hatice Aslan gibi önemli isimler yer alıyor. William Shakespeare’in aynı adlı eserinden uyarlanan dizi kısa sürede izleyicilerin beğenisini kazandı.

Hamlet dizisinin afişine gelen sansür tepki topladı

Ancak dizinin orijinal afişi ve sokaklarda kullanılacak afişi arasındaki fark kısa sürede dikkat çekti. Afişte yer alan üzeri yılanla kaplı kadın vücudu sansürlendi. Sansür neticesinde afiş değişmiş oldu. Sosyal medyadan kısa sürede değiştirilen afişe tepki yağdı. Sosyal medyadan gelen tepkilerin sebebi, kadın vücudunun direkt olarak cinsellik olarak algılanmasına yönelik. Ünlü isimler de afişe olan tepkilerini gösterdiler. Bazıları ise bu durumu dalga konusu haline getirdi.

Sansürlü afişin dizi ile birlikte daha önce mi hazırlandığı yoksa sonradan mı uyarlandığı bilinmiyor. Ancak her halukarda afiş tepki çekmeyi başardı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce afişin sansürlenmesi doğru mu yanlış mı? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.