Sosyal Medya

Instagram çöktü mü?

Instagram, Türkiye saati ile bugün 10:00 itibariyle çöktü. İşte detaylar!

Instagram çöktü mü?

Instagram, Türkiye saati ile bugün 10:00 itibariyle dünya genelinde çökerken, uygulamayı bilgisayar üzerinden kullanmak isteyenler tarayıcıdan instagram.com'a girdiklerinde '5xx Server Error' hatası ile karşılaşıyor. Ayrıca uygulamayı mobil cihazlardan girenler ise 'akış yenilemedi' hatasını alıyor. 

Instagram'a erişim sorununun teknik bir aksaklıktan kaynaklandığı düşünülürken, Instagram'dan konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama ise yapılmış değil.

Öte yandan bu tarz sitelerin çöktüğüne dünya çapında gelen uyarıları gösteren downdetector sitesine göre Instagram ile ilgili olarak son yarım saatte 1155 adet problem olduğu bilgisi verildi.

5xx Server Error hatası nedir?

Instagram'a bilgisayarda tarayıcı üzerinden girmek isteyenlerin karşılaştığı bu 5xx Server Error hatası sunucularda bir sorun olduğu anlamına geliyor. Bu durum genelde Instagram yetkililileri tarafından fark edildiğinde düzeltilir. Bazen siber saldırılar Instagram sunucularını çalışamaz duruma getirir.

5xx Server Error hatası nasıl çözülür?


Instagram
kullanıcıları 5xx Server Error hatası alıyorsa bu durumda sadece sorun giderilene kadar beklemelidir. Telefon veya bilgisayar ayarları ile oynamamalıdır. Siz bilgisayar veya telefonda işlem yaparak bu hatayı gideremezsiniz. Instagram yetkilileri sorunu en kısa sürece çözecektir.

Güncelleme: An itibariyle Instagram düzelmiştir. (11:04)

Yorumlar
YAKUP
HACKERLARI YİNE İŞBAŞINDA OLSA GEREK SOSYA MEDYA L SİTELERİN HALA GÜVENLİK AÇIĞI OLUP BÖYLE SORUNLAR YAŞIYABİLİYORUZ...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.