Sosyal Medya

Instagram, hassas içerikler için düğmeye bastı!

Instagram, hassas içerikleri engellemek için yeni bir güncelleme yayınlama hazırlığında. Peki, Instagram'a yeni gelecek olan filtreleme ile hangi içerikler engellenecek?

Instagram, hassas içerikler için düğmeye bastı!

Fotoğraf paylaşma platformu Instagram, hassas içerik filtreleme özelliği ile çok yakında karşımıza çıkacak. Reddit, Tumblr ve Twitter gibi platformlarda görmüş olduğumuz hassas içerik filtresi sayesinde; kullanıcılar, kişilerin psikolojisini bozacağını düşündüğü görsel veya videoları hassas içerik olarak işaretleyebiliyordu. 

Instagram da hassas içerik filtresini platformuna taşıma kararı aldı. Ancak Instagram'ın bu kararı pornografik görsellerin platform üzerinden paylaşılması anlamına gelmiyor.

Instagram, hassas içerik filtresini kişilerin psikolojisini bozacak; şiddet, kan içeren ve terör olayından sonra paylaşılan olay yeri fotoğrafları gibi içerikleri hassas içerik olarak işaretleme imkanı sunacak.

1490336595_instagram.jpg

Instagram, bu özelliğini çok yakında sunacağı güncelleme ile kullanıcılar ile buluşturacak. Bu özelliği fotoğraflarınızı Instagram'a yüklemeden "Hassas içerik olarak işaretle" seçeneği ile kullanabileceksiniz. Ayrıca ayarlar bölümünden hassas içerikleri gösterme opsiyonu ile de bu tür içerikleri görüntülemeyi engelleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.