Sosyal Medya

Instagram hesabınızı çalınmadan korumanın kesin yolu bulundu

Gittikçe önemli hale gelen sosyal medyada güvenlik konusuna Instagram kesin bir çözüm buldu. İşte detaylar

Instagram hesabınızı çalınmadan korumanın kesin yolu bulundu

Bugünden itibaren Instagram, güvenlik özelliklerine eklemeler yapmaya başlıyor. Artık daha önce bir hacker tarafından saldırıya uğramış hesaplar daha fazla güvenlik önlemi alacak.

"Güvenlik Kontrolü" olarak adlandırılan araç, hesabınızı kurtarmanız gerektiğinde sizden bazı isteklerde bulunacak. Bu istekler, son oturum açma etkinliğini kontrol etmek, profil bilgilerinizi gözden geçirmek ve iletişim bilgilerinizi güncellemek gibi sizin bilebileceğiniz şeyler olacak. Ayrıca hackerlardan korunmak için hesap sahiplerine bazı önerilerde de bulunacak. Özellikle, güvenliğe odaklanan bu özelliğin önermeyeceği bir şey, hesabınıza iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) eklemek.

Şirketin güvenlik anlamında yenilikleri burada da son bulmuyor. Bu cephede şirket, önümüzdeki birkaç hafta içinde bazı ülkelerdeki kişilerin hesaplarını doğrulamak için WhatsApp numaralarını kullanmalarına izin vermeye de başlayacak. WhatsApp entegrasyonu, Instagram'ın mevcut SMS kimlik doğrulama özelliğine benziyor. Hesabınıza her giriş yapmaya çalıştığınızda, WhatsApp üzerinden size ayarlanan altı haneli kodu girmeniz gerekecek. Her seferinde kod girmek pek kullanışlı olmasa da koruma anlamında ciddi bir adım diyebiliriz.

Aynı blog gönderisinde Instagram, son aylarda, hesap şifreleri gibi hassas bilgileri ele geçirmeye çalışan kötü niyetli kişilerin sayısında bir artış görüldüğünü belirtiyor.

Instagram size mesaj atan hackerlara karşı da dikkatli olmanızı söylüyor

Bazı hackerlar, “Size hesabınızın yasaklanma riski altında olduğunu, fikri mülkiyetle ilgili politikalarımızı ihlal ettiğinizi veya fotoğraflarınızın başka bir yerde paylaşıldığını söyleyebilirler” . "Bu mesajlar genellikle dolandırıcılık amaçlıdır ve politikalarımızı ihlal eder." Instagram, hesabınızla ilgili olarak sizinle iletişime geçmesi gerekirse size doğrudan mesaj göndermez. Bunun yerine, uygulamanın ayarlar menüsünde bulunan "Instagram'dan E-postalar" sekmesinde şirketten gelen mailleri bulabilirsiniz.

Yorumlar
ali
yakup kardeşimin dediğine katılıyorum benimde hesabım aynı durumda sayfa açılır gibi yapıp giriş sayfasına atıyor bu arada şunuda gördüm instagramda spor araların olduğu atıyom 500 adet resim var diyelimki tek tek indirmek zaman alır toplu indirmek için chromedan instagram toplu resim indirme eklentisi kuruyon resimleri indirince 1 gün kısıtlama veriyor çok saçma sapan şeyler yapıyor bu instagram ve bnde mesaj atığım halde geri dönüş bile yapmıyorlar müşterilerin sorunlarını çözmeğe tenezül bile etmiyorlar firma bu kadar mı vurudum duymaz olmuş
Cevapla
yakup
arkadaşımın instagram hesabını erişim alamıyor sorunu şu şekilde bende gördüm şahit oldum laptopdan giriyor instagram sitesine girip kullanıcı adı şifresini yazıyor açılır gibi yapıp giriş ekranına atıyor instagram firmasına kaçdefa hem ingilizce hem türkçe mesaj attı geri dönüş bile yapan olmadı bu instagram firması müşterilerin sorunlarını hiç alakadar olmuyor ve sorunları çözmek için mesaajlara geri dönüş için tenezül bile etmiyor instagramı bu yaptığı için kınıyorum arkadaşımın hesabında resim olarak manzara ve spor araba resimleri var absürd resimler bile yok arkadaşlar şu arkadaşımın durumunu çözümünü nasıl çözeriz 1 aydan beri erişim alamıyor demediği tarayıcı kalmadı hepsinde sorun aynı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.