Sosyal Medya

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek bu kadar basit!

Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız, izleyeceğiniz birkaç adım ile hesabınızı silmeniz mümkün.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek bu kadar basit!

Birçok Instagram kullanıcısı hesabını kalıcı olarak nasıl kaldıracağını merak ediyor. Bu içeriğimizde birkaç basit adım ile Instagram hesabınızı nasıl kalıcı olarak kapatabilecek olduğunuzu anlatıyoruz.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek bu kadar basit!

En çok kullanılan sosyal medya platformlarında biri de Instagram. Ancak ne var ki, kullancılar zaman zaman farklı sebeplerden dolayı Instagram hesaplarını kapatmak isteyebiliyor.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek bu kadar basit! - Resim : 1

Eğer siz de Instagram hesabınızı kapatmak isteyen, ancak bunu nasıl yapacağını bilmeyen kullanıcılardansanız meraklanmayın. Instagram hesap silme linki diye bir şey var. Bu linki tıklayarak izleyeceğiniz birkaç adım ile hesabınızı kalıcı olarak kaldırmanız mümkün. İşte sırası ile izlemeniz gereken adımlar;

  1. Burayı tıklayın!
  2. Karşınıza çıkan sayfada ayarlar penceresi üzerinden hesabınızı silme nedeninizi belirleyin.
  3. İlerlemek  için kullanıcı şifrenizi girin. (Doğrulama amaçlı)
  4. Karşınıza çıkan sayfanın en altında bulunan, hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın.

Tebrikler! Nihayet profiliniz ortadan kalkmış durumda. Ancak şunu belirtmemizde fayda var; 28 gün boyunca hesabınıza bir daha girmediğiniz takdirde silme işleminiz tamamlanmış olacak. Eğer fikrinizi değiştirirseniz, bu işlemi gerçekleştirdikten sonra geçen 28 gün içinde hesabınıza yeniden şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.