Instagram, hikayeler için yeni bir kategori eklemeyi düşünüyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, hikaye paylaşımını daha da özel bir deneyim haline getiriyor.

Instagram, hikayeler için yeni bir kategori eklemeyi düşünüyor

Instagram, sosyal medya deneyimini zenginleştirmek için sürekli yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bu özelliklerden biri olan hikayeler bölümünde kullanıcıların yakın arkadaşlar veya tüm takipçileriyle paylaşma opsiyonu bulunuyor. Fakat son zamanlarda meydana gelen bazı raporlara göre, bu paylaşma seçenekleri artık genişleyebilir.

Yeni elde edilen bilgilere göre Instagram, kullanıcılarına hikayelerini birden fazla listeyle paylaşma imkanı sunmayı planlıyor. Şu an için yakın arkadaşlar seçeneği bulunan hikayelerde, yeni getirilmek istenen özellik sayesinde belirli arkadaşlarınızı belirli bir listeye ekleyerek, sadece o listeyle paylaşma olanağınız olacak. Örneğin, aile üyeleriniz için ayrı, iş arkadaşlarınız için ayrı listeler oluşturabilir ve hikayenizi sadece istediğiniz grupta paylaşabilirsiniz.

Instagram, hikayeler için yeni bir kategori eklemeyi düşünüyor

Bu yeni özellik, henüz test aşamasında olmasına rağmen, kullanıcıların sosyal medya deneyimini özelleştirebilmeleri adına oldukça değerli. İster aile fotoğrafları, ister işle alakalı bir bilgi, artık paylaşmak istediğiniz içerikleri, istediğiniz kişilere özel olarak sunabileceksiniz. Oluşturulan listenin ardından hikaye paylaşırken, hangi listeyle paylaşmak istediğinizi seçerek, paylaşımınızı gerçekleştireceksiniz.

Kısacası, Instagram'ın bu yeni özelliği sayesinde kullanıcılar, paylaşımlarını daha özelleştirilmiş bir şekilde yapabilecek. Sosyal medya platformunun bu tür yeniliklerle kullanıcı deneyimini artırmaya çalışması, platformun popülerliğini artırmaya devam edeceğine işaret ediyor. Ancak bu özelliğin ne zaman tam anlamıyla kullanıma sunulacağını şu an için bilemiyoruz.