Instagram hikayeler için yepyeni bir özelliği test ediyor

Instagram, gelecekte Hikayeleri yalnızca belirli arkadaş gruplarıyla paylaşmanıza izin verebilir. Instagram başkanı Adam Mosseri, sayfasındaki bir yayın sırasında, sosyal medya uygulamasının Hikayeleri birden fazla hedef kitle listesiyle paylaşma yeteneğini test etmeye başladığını açıkladı.

Instagram hikayeler için yepyeni bir özelliği test ediyor

Uygulamada halihazırda belirli arkadaşları bir listeye ekleme ve Hikayeleri yalnızca o grup insanla paylaşma olanağı sağlayan "Yakın Arkadaşlar" özelliği bulunuyor. Bu, özellikle herkese açık bir profiliniz varsa, size sosyal ağda biraz mahremiyet sağlıyor.

Ancak bazen en yakın arkadaş grubunuz dışındaki kişilerle de paylaşacaklarınız olabilir. Birden fazla liste oluşturma ve ve bu listeyle paylaşma seçeneğine sahip olmak, açıklamaya uymayan kişileri Yakın Arkadaşlar listenize eklemek zorunda kalmayacağınız ve ilgili güncellemeleri farklı kişi grupları ve takipçi alt gruplarıyla paylaşabileceğiniz anlamına geliyor.

Instagram hikayeler için yepyeni bir özelliği test ediyor - Resim : 1

Mosseri, “Test edilen bu yeni özellik hikayelerinizi daha küçük gruplarla paylaşmanıza olanak tanıyacak ve hikayelerinizi kimlerin görebileceği konusunda size daha fazla kontrol sağlayacak." dedi. "Yakın Arkadaşlar'ı sıklıkla kullanan biri olarak, hayatımdaki insanlar için ek listeler oluşturabileceğim için oldukça heyecanlıyım."

Aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz gibi örneğin kardeşleriniz ya da yemek yemeyi seven bazı tanıdıklarınız için ayrı gruplar oluşturabilirsiniz. Mosseri birden fazla liste oluşturabilme konusunda heyecanlı görünse de bu hala deneysel bir özellik ve daha geniş çapta yayınlanacağının garantisi yok.