Sosyal Medya

Instagram stalker'ları engellemek için düğmeye bastı

Yeniliklerine hız kesmeden devam eden Instagram, stalker'lar için düğmeye bastı. Artık birini gizlice takip etmek eskisi gibi kolay olmayacak.

Instagram stalker'ları engellemek için düğmeye bastı

Bildiğiniz gibi troller ve takipçiler sosyal ağlarda önemli bir sorun. Birçok kişi profillerini açık tutuyor. Bu da trollerin hedefinde olmasına neden oluyor. Özellikle stalker'lar açık profilleri kolayca takip edip gizliden gizliye izleyebiliyor veya troll yorum yapamıyor.

Toplu takipten çıkarma özelliği Instagram'a geliyor

Instagram uzun süredir bu noktada yetersiz kalıyordu. Tersine mühendis olan Alessandro Paluzzi, Instagram'ın bu durumun önüne geçmek için çalışmalara başladığını açıkladı. Instagram bazı kullanıcılar üzerinde takipçileri tek tek takipten çıkarmak yerine toplu takipten çıkarma özelliğini test ediyor. 

Bu sayede kullanıcı kendisini takip etmesini istemediği hesapları ve troll hesapları toplu bir şekilde engelleyebiliyor. Şimdilik test aşamasında olan bu özelliğin önümüzdeki aylarda herkesin beğenisine sunulması bekleniyor.

Instagram

Ancak bu tabii ki de bir önlem değil. Instagram hesabı açık olan kişileri insanlar dilediği gibi takibe alabiliyor veya takip etmeden de fotoğraf ve videoları görüntüleyebiliyor. Bu yüzden en kesin çözüm profili gizlemek.

Instagram'ın troll hesapların önüne geçebilmesi için telefon numarası ve e-posta onayının alması ve tek telefon ve e-posta'ya bir hesap açma kısıtlaması getirmesi gerekiyor. Bu en kesin caydırıcı yöntem olacaktır.

Yorumlar
Heheboi
Umarım bu özellik gelir gerçekten çok güzel olmuş, zaten şu herkesin beğendiğini gösteren sayfada kaldırmaları çok doğru bir karardı. Sapikmisiniz kardeşim salin insanlari
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
BU ÖZELLİK GELİRSE İNSTAGRAMA KARŞI NEFRET TOPLARIM. TIPKI XİAOMİ'YE YAPTIĞIM GİBİ, BU ÖZELLİĞİN GELMESİNİ İSTEMİYORUM.
Cevapla
Öylesine
Derdin ne senin. Nefret beslersen besle. Madem bir firmayı batirabilecek guctesin. O zaman o firmayı batırıp daha iyisini yap baride en azından ülke sahlansin. Tabii yerse....
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.