Sosyal Medya

Instagram ve Snapchat hikayeleri YouTube'da daimi olacak

Instagram ve Snapchat'in Hikaye özelliği YouTube'da Makara olarak daimi olacak


Instagram ve Snapchat'ın en önemli özelliklerinden biri Hikayeler’dir. Bunlar, kullanıcıların bir gün boyunca çektiği kişisel video parçalarını yayınlamasını sağlar ve 24 saat geçtikten sonra Hikayeler videosu da sona erer. YouTube, içerik oluşturucuların akış video sitelerinin Stories sürümü ile Reels (Makaralar) adını verdiği özellik ile Hikayeleri kaydetmesine izin verecek.

 1512023687_animation-255.gif

Her Reels’in uzunluğu 30 saniyeye kadar olacak. İçerik oluşturucuları, YouTube Reels'e filtreler, metinler, çıkartmalar ve bağlantılar ekleyebilir.

YouTube, "Kendinizi ifade etmenin ve hayranların ilgisini çekmenin kolay yollarını sunmak için daha da fazla şey yapmak istiyoruz, bu nedenle bugün yeni bir özellik çıkardık. Reels, YouTube'un popüler" hikayeler "biçiminde dönmesi ancak özellikle YouTube içerik oluşturucuları için tasarlanmış olması. Birden fazla Reels oluşturmanın esnek olmasını ve süresinin dolmamasını istediğinizi öğrendik, bu seçenekleri size verelim. Ayrıca YouTube videolarına ve YouTube-y etiketlerine bağlama gibi yaratıcı odaklı özellikler de getiriyoruz. Toplulukla birlikte, daha geliştiricilere geçmeden önce ürünü öğrenmek ve geliştirmek için Reels'in bir beta sürümüyle deneme yapacağız "dedi.

Diğer kullanıcılar, kullanıcıların Reels’lerini beğenip değerlendirir ve izleyiciler de onlarla ilgili yorumları gönderir. Fakat Reels hemen herkes için kullanılamaz. İlk başlarda YouTube, bunu bir beta özelliği olarak sunacak. Böylece Reels herkese genişletilmeden önce geliştiriciler tarafından gelen geri bildirimler keşfedebilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.