Sosyal Medya

Instagram, WhatsApp'a rakip oluyor!

Instagram'ın APK dosyasında yer alan kodlar, uygulamanın görüntülü ve sesli görüşme özelliği ile WhatsApp'a rakip olacağını gözler önüne seriyor.

Instagram'a videolu ve sesli arama geliyor!

Snapchat'i atılımları ile piyasadan resmen silen Instagram, yeni özellikler sunmak için yine kolları sıvamış durumda. Instagram, bu sefer de WhatsApp'a rakip olacak gibi görünüyor.

Facebook bünyesinde yer alan Instagram, son güncellemesi ile kendini ele verdi. Android için Instagram'ın APK dosyasında; action_call ve video_call simgelerinin yer aldığı keşfedildi.

Görüntülü ve sesli görüşme için hazırlık yaptığı düşünülen Instagram'ın, bu özelliği sunması için daha çok zamanın olduğunu söyleyebiliriz. Elinde WhatsApp gibi bir kozu da bulunduran Facebook, her iki platformu da birbirine bağlayarak bu işten en az masraf ile çıkabilir.

Instagram, WhatsApp'a rakip oluyor! - Resim : 1

Piyasada rakipsiz olarak gösterebileceğimiz Instagram, tahminlerimize göre; yıl sonu Snapchat'in iflas açıklamasına da neden olacak. Kylie Jenner'ın bir Tweet'i ile %8 hisse kaybeden Snapchat'i daha zorlu günler bekliyor.

Yorumlar
Sinan Alp
Sanmam. Kuruluş hesapları için sunulan iletişim bilgileri kısmı için hazırlanmış olsa gerek. Yakın zamanda WhatsApp businnesla birlikte bu üç sosyal medya kuruluşu ortaklaşa çalışacaklar zaten. İnstagram, Facebook, whatsapp. Yanı zuckerberg
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.