Sosyal Medya

Instagram'ın yeni güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

Instagram, getirdiği yeni güncelleme ile Hikayeler’i farklı bir boyuta taşıyor.


Dünyanın en popüler sosyal paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram, getirdiği yeni güncelleme ile Hikayeler’i farklı bir boyuta taşıyor.

Anket ve sorular özelliğini DM'ye taşıyan Instagram, kullanıcıların kararsız kaldıkları konularda  istedikleri takipçilerine açık uçlu ya da çoktan seçmeli sorular sormasına imkan sağlıyor. 

Daha öncesinde bu özellik biraz kısıtlı ve kişiselleştirilemiyordu. Bir konu hakkında sadece bir kişinin fikrini merak ettiğinizde bir anket oluşturmak ya da soru sormak için hikayeyi tüm takipçileriniz ile paylaşmanız gerekiyordu. Eh haliyle bu durum da tüm gizliliği ortadan kaldırıyor. 

Instagram'ın yeni güncellemesi yayınlandı!

Instagram, bu durumu düzeltmek için Instagram Direct’e soru sorma ve anket oluşturma özelliği ekledi. Artık yalnızca paylaştığınız hikayelerde değil, Direct üzerinden paylaştığınız gönderilerde de anket ya da soru oluşturabileceksiniz.

Direct üzerinden soru ya da anket oluşturmak isteyen kullanıcılar, öncelikle Instagram Direct penceresini açmalı ardından anket ya da soru göndermek istediği kişinin yanında bulunan kamera ikonuna dokunmalı. Ekranı yukarı kaydırın ve bir anket ya da soru oluşturun. İşte bu kadar basit.

Yeni güncelleme hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Gerekli bir güncelleme miydi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.