Sosyal Medya

Instagram'a 2017'de damga vuranlar açıklandı!

Instagram, 2017'ye damgasını vuran fotoğrafları, şehirleri, hashtagleri ve en çok takipçili ünlüleri açıkladı.

Popüler fotoğraf paylaşma platformu Instagram, son dönemdeki yenilikleri ile büyük beğeni toplamıştı. Hikayeler özelliği ile Snapchat'teki ünlüleri de bünyesine katan Instagram, dolu dolu geçirdiği 2017 için yeni analizlerini paylaştı.

Instagram'ın paylaşmış olduğu verilerde; en fazla fotoğrafı paylaşılan şehirler, en çok paylaşılan fotoğraf, en çok takipçisi olan ünlü, en çok kullanılan hashtag ve en çok kullanılan yüz filtresi gibi istatistikler yer alıyor.

En fazla takipçisi olan ünlüler

Selena Gomez (@selenagomez) – 130 milyon takipçi
Ariana Grande (@arianagrande) – 115 milyon takipçi
Cristiano Ronaldo (@cristiano) – 115 milyon takipçi
Beyoncé (@beyonce) – 108 milyon takipçi
Kim Kardashian West (@kimkardashian) – 104 milyon takipçi
Taylor Swift (@taylorswift) – 104 milyon takipçi
Kylie Jenner (@kyliejenner) – 99,5 milyon takipçi
Dwayne Johnson (@therock) – 96 milyon takipçi
Justin Bieber (@justinbieber) – 93,9 milyon takipçi
Kendall Jenner (@kendalljenner) – 84,8 milyon takipçi

2017’nin en popüler hastag’leri

#love
#fashion
#photooftheday
#photography
#art
#beautiful
#travel
#happy
#nature
#picoftheday

1512036298_168868.jpg

2017’de Instagram’da en fazla fotoğrafı paylaşılan şehirler

New York, ABD
Moskova, Rusya
Londra, İngiltere
Sao Paulo, Brezilya
Paris, Fransa
Los Angeles, ABD
Saint Petersburg, Rusya
Jakarta, Endonezya
İstanbul, Türkiye
Barcelona, İspanya

2017’de Instagram Hikayelerde en sık kullanılan yüz filtreleri

Köpek
Tavşan
Koala
Dahi
Aşk

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.