Sosyal Medya

Instagram'a erişim sorunu yaşandı

Dünya çapında yaşanan sorun yüzünden Instagram'a erişim sorunu yaşandı. Birçok kullanıcı Instagram'da 'akış yenilenemedi' hatasını yaşıyor.

Instagram'a erişim sorunu yaşandı

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan Instagram'da zaman zaman sorunlar yaşanıyor. Bazen bölgesel bazen dünya çapında yaşanan bu sorunlar yüzünden genelde Instagram'a girenler akışın yenilemediği bilgisini alıyor.

Benzer bir durum Türkiye saati ile 22:00'de yaşandı. Yaklaşık 30 dakika süren sorun yüzünden birçok kullanıcı 'akış yenilemediği' hatası ile karşılaştı. Kullanıcıların internette "İnstagram çöktü mü" diye aramalar yapmalarına neden olan hata ile ilgili olarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK'nın Başkanı Dr Ömer Fatih Sayan Twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklamasında sorunun küresel olduğunu söyleyen Sayan, sorunun giderildiğini belirtti.


Öte yandan konuyla ilgili olarak Instagram Twiter hesabından benzer bir açıklama yapıldı. Bazı kullanıcıların sorun yaşadığını bildirdiğini açıklayan Instagram, hızlı bir şekilde çözüm ürettiklerinin de altını çizdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.