Sosyal Medya

Instagram'da canlı yayınlar artık daha keyifli!

Instagram, canlı yayın özelliğini daha kullanışlı hale getirmek için yeni özelliğini kullanıma sundu.

Instagram'da canlı yayınlar artık daha keyifli!

Periscope ile sükse yapan canlı yayın olayı, Instagram ve Facebook'un da devreye girmesini sağlamıştı. Periscope'dan bayrağı kapan ve canlı yayın konusunda zirveye oturan Instagram, geçtiğimiz günlerde iki kişinin aynı anda canlı yayın yapma özelliğini kullanıma sunmuştu.

Instagram, bugün de kullanıcıların arkadaşlarını canlı yayınlarına katılmak için istek gönderme özelliğini aktif etti. Instagram'ın yeni canlı yayın özelliği ile; canlı yayın yapan kişilerin sayfalarına bir istek butonu ekleniyor.

Bu butona tıklayan izleyici karşı tarafa istek gönderiyor. Yayıncı isteği kabul ederse ekran ikiye bölünüyor ve canlı yayını iki kişi aynı anda yapabiliyor. Ekranın isteğe bağlı olarak dikey veya yatay olarak ikiye bölündüğünü belirtelim.

Takipçileri ile canlı yayın yapmak isteyenlerin çok hoşuna gidecek bu özellik, Instagram'ın son güncellemesinde yer alıyor. App Store veya Play Store'dan uygulamayı güncelleyerek yeni canlı yayın özelliğini kullanabilirsiniz.

1511330523_instagram-canli-yayin-istek-221117.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.