Instagram'dan Threads özrü geldi! Geç bile kalındı!

Threads'i aktif olarak kullanıyor olsanız da olmasanız da, Instagram akışına entegrasyonu sayesinde platformun son birkaç haftadır önerdiği gönderi türlerinde rahatsız edici bir değişiklik olduğunu fark etmiş olabilirsiniz.

Instagram'dan Threads özrü geldi! Geç bile kalındı!

En iyi ihtimalle, hiçbir şekilde ilginizi çekmeyen tonlarca içerik veya etkileşim tuzağı görüyor olabilirsiniz.. Instagram başkanı Adam Mosseri, cuma günü paylaşılan “Bana Her Şeyi Sor” sorusuna yanıt veren kısa bir videoda, Threads'te çoğalan "düşük kaliteli öneriler" için özür diledi ve ekibin bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyledi.

Mosseri, "İnsanların Threads'de olumlu bir deneyim yaşamasını istiyoruz ve aslında son birkaç haftadır düşük kaliteli önerilerle ilgili bazı sorunlar yaşadık," dedi, “Bunlar Topluluk Kurallarımızı tam olarak ihlal etmeyen şeyler ancak gerekirse onları kaldırıyoruz. Bu noktada birçoğunun düzeltilmesi gerekiyor. Yapılacak daha çok iş var.”

Instagram'dan Threads özrü geldi! Geç bile kalındı!

Yeni kullanıcılar yeni gelişen sosyal sitede takipçiler oluşturmaya çalışırken Threads zaten etkileşimi artırmaya yönelik gönderilerle doluyken, son zamanlarda işler gözle görülür şekilde daha karanlık bir hal aldı. Kullanıcılar, özellikle açıkça transfobik olan gönderiler olmak üzere, kendilerine endişe verici miktarda nefret dolu içerik önerildiğinden şikayetçi oldu.

Bir sözcü, Mosseri'nin yorumlarını yineledi ve şunları söyledi: "Topluluk kurallarımızı ihlal eden içeriği kaldırmanın yanı sıra, bazı kullanıcıların ilgilerini çekmeyebilecek bu tür tekrarlanan, düşük kaliteli içerikleri de gördüklerini biliyoruz ve biz Sorunu çözmek için adımlar atıyoruz."