Sosyal Medya

Julian Assange'ın Twitter hesabı gizemli bir şekilde silindi

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'nin hesabı Twitter'dan silindi. Kendisinin mi yoksa Twitter'ın mı sildiği henüz bilinmiyor.


Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın hesabı nedeni belirsiz bir şekilde silindi. Assange'ın bir süredir kullandığı ve Twitter'da bulunan @JulianAssange hesabına ulaşılamadığı ve hesabın Twitter yönetimi tarafından askıya mı alındığı yoksa kendisinin mi sildiği hakkında bir açıklama bulunmuyor.

Basında yer alan habere göre, Assange'ın Twitter hesabı bilinmeyen bir nedenle silindi. Bazı takipçiler hesabın Twitter yönetimi tarafından askıya alındığını veya sansürlediğini öne sürdü. Konuyla hakkında site yönetimi de bilgilendirmede bulunmadı.

Kullanıcı adını yazan kullanıcılar şöyle bir görüntüyle karşılaştı:

Julian Assange kimdir?

Londra'nın Ekvador elçiliğinde uzunca bir zamandır sığınmacı olarak yaşayan Julian Assange, gizli belgelerin yayınlandığı Wikileaks sitesiyle tanınıyor. Hapse girmemek için İngiltere'de sığınma talebinde bulnan Assange, elçilikten çıktığı an tutuklanacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.