Katlanabilir telefonlardan sonra yalanabilir televizyonlar geldi!

Teknoloji daha nereye gidecek sorusu akılları kurcalıyor. Katlanabilir telefonlardan sonra şimdi de yalanabilir televizyon geldi. İşte detaylar.

Katlanabilir telefonlardan sonra yalanabilir televizyonlar geldi!

Ekranda ne olduğunu koklama düşüncesini unutun artık yalama dönemi başladı. Televizyonda gördüğünüzü tatmak ister misiniz? Cevabınız evetse yakında bunu yapabilir hale gelebilirsiniz. ASCII ve Reuters'in bildirdiğine göre Meiji Üniversitesi profesörü Homei Miyashita, ekranda ne varsa tadına varmak için yalayabileceğiniz bir set olan Taste the TV'yi sundu. Prototip model, 10 aroma kutusuna elektrik sinyalleri gönderecek şekilde tasarlanmış. Karşınızda yalanabilir televizyon.

Katlanabilir telefonlardan sonra yalanabilir televizyonlar geldi!

Cihaz uzun süredir geliştirme aşamasında. Miyashita, 2020 baharında temel bir "tat sentezleyici" kavramını çalışıyordu. Bu yılın Ekim ayında TV'ye erken bir bakış görüntüleri gelmişti. Kulağa iğrenç gelse de futuristik manada gerçek olabilecek bu kavram sosyal medyada da gündeme düştü.

Cihazın tasarımcısı Miyashita, yalanabilen ve tat alabileceğiniz bu kavramı, evde kalsanız da dünyanın dört bir yanından tarifleri tatmanıza yardımcı olmayı hedefliyor.

Teknoloji de düşündüğünüzden daha pratik olabilir. Profesörün prototipi kendisinin yapması yaklaşık bir yıl sürdü ve bir nakliye versiyonunun yapımının 875 dolara eşdeğer olacağını düşünüyor. Cihazın her evin vazgeçilmezi olacağını düşünen yok ancak mutfak deneyimine meraklı kullanıcılar için güzel olabilir. Bazıları ise teknoloji daha nereye gidecek diye düşünüyor.

Siz bu teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir teknoloji olsaydı satın alır mıydınız? Yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.