Sosyal Medya

Kitapseverler için özel Instagram geliyor!

Tamamen kitapseverlere özel bir platform geliyor. Peki bu platform ne gibi özellikler sunacak? İşte detaylar.

Kitapseverler için özel Instagram geliyor!

İyi bir kitap sever bu duyguyu çok iyi bilir: okuduğunuz o inanılmaz roman, en heyecanlı yerinde bitiyor ve tek yapmak istediğiniz daha sonra neler olabileceği konusunda diğerleriyle sohbet etmek, ama arkadaşlarınızdan hiçbiri kitabı okumamış. Reddit, Tumblr veya Discord'da hayran tartışmaları bulabilirsiniz, ancak bu sizi memnun etmeyebilir.

Kitapseverler için özel Instagram geliyor!

Copper'ın kurucusu ve CEO'su Allison Trowbridge, kitapların etrafında dönen, yazarları ve hayranları uygulama içi tartışmalar ve canlı etkinlikler aracılığıyla birbirine bağlayan bir sosyal ağ kurmayı planlıyor. Kendisi de bir yazar olarak, Trowbridge,  ister ücretli sanal etkinlikler yoluyla ister çoksatar bir kitap hakkında hararetli sohbetler oluşturarak yazarların yeni gelir kaynakları bulmalarına yardımcı olmak istediğini açıklıyor.

Trowbridge, "Oyuncular için Twitch, zanaatkarlar için Etsy ve müzisyenler için Spotify ve SoundCloud var" diyor. "Yazarlarınsa hiçbir zaman ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlenmiş ve okuyucularla ilişkilerinde derinlik yaratabilmelerine yardımcı olan bir platformları olmadı.” Uygulamanın hem yazarlar hem de hayranlar için her zaman ücretsiz olacak bir sürümü olması planlanıyor, ancak bu yılın ilerleyen günlerinde Trowbridge, uygulamanın kullanıcılara ücretli ek özellikler sunacak premium bir sürümünü oluşturmak istiyor.

Copper, yazarları okuyucularla buluşturmaya yardımcı olmak isteyen, büyüyen şirketler grubunun bir parçası. Bookshop.org, Libro.fm ve Folio gibi platformlar ile tüketicilere Amazon'a karşı bir alternatif sunarken, The Storygraph gibi uygulamalar ile Goodreads'i tahtından indirmeye çalışıyor.

Goodreads, keşif için bir başvuru platformu olmaya devam ediyor, ancak Amazon'un 2013'te satın almasından bu yana sitenin arayüzü gözle görülür şekilde değişmedi. Ayrıca, Trowbridge, yeni yazarlara kitaplarının Goodreads incelemelerine asla bakmamaları söylendiğini belirtiyor (“Bir daha asla başka bir kitap yazmak istemeyebilirsiniz” Bu açıdan Goodreads kitap önerileri arayan okuyucular için faydalı bir platformken yazar dostu web sitesi değil. Copper, hem okuyucular hem de yazarlar için eğlenceli ve kullanışlı bir ürün yapmayı umuyor.

Yorumlar
Akif
1000K var hem de yerli.. Bunu tanıtın bence..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.