Messi Instagram rekorunu da ele geçirdi: İşte Leo’nun sosyal medya başarısı

Dünyanın en iyi iki futbolcusundan biri olarak gösterilen ve yıllar süren Dünya Kupası hayalini bu yıl gerçek kılan Lionel Messi’nin paylaşımı Instagram’da beğeni rekoru kırdı.

Messi Instagram rekorunu da ele geçirdi: İşte Leo’nun sosyal medya başarısı

Rekabet her alanda var ancak futbol rekabetin iliklere kadar hissedildiği bir alan. Her seviyedeki takımlar arasında süren rekabetin futbolcular arasında olmadığı düşünülemez. Özellikle de dünyanın en iyi futbolcusu kim sorusu sorulduğu zaman.

Bu soruya neredeyse son beş yıldır verilen en popüler iki cevap, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi oluyor. Ancak Arjantinli futbolcu Messi, kariyerinin son döneminde bu rekabette kendisine çok büyük katkı sağlayacak bir başarı elde etti ve milli takımına Dünya Kupasını getirdi. Elbette ki bu başarıda takım arkadaşlarının da payı yadsınamaz ancak Messi’nin olduğu yerde diğer futbolcuların ön planda olma ihtimali var mı?

Messi Instagram rekorunu da ele geçirdi: İşte Leo’nun sosyal medya başarısı

İşte uzun yıllardır hasret olduğu ve her defasında milli takımlar düzeyinde başarısı yok eleştirilerine son verdiği Dünya Kupası başarısına ilişkin bir fotoğraf galerisi paylaşan Lionel Messi’nin bu gönderisi, an itibariyle 67 milyon beğeniyi geçerek 68 milyon beğeniye yaklaştı. Bu sayının anlamı, artık Lionel Messi Instagram tarihinin en yüksek beğenili gönderisine sahip.

Aslında bu rekorun kırılmasının hepimizin için rahatlattığını da söyleyebiliriz. Nitekim bu rekorun daha önceki sahibi, 57,4 milyon beğeni alan ve uzun süredir de yanına bile yaklaşılamadığı için hiç geçilemeyeceği sanılan bir yumurta fotoğrafıydı.