Meta avatarlarının artık bacakları da var!

Meta'nın Connect 2022'de tuhaf Casper Dost Hayalet benzeri metaverse avatarlarına biraz daha insan görünmeleri için bazı bacaklar vereceğini duyurmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti.

Meta avatarlarının artık bacakları da var!

Quest yazılımının en son beta sürümünde artık Quest Home avatarlarının ekstra uzuvlara sahip olması nedeniyle hesaplaşma günü neredeyse geldi.

UploadVR'nin işaret ettiği gibi, aşağıya baktığınızda avatarınızda bacaklar görmeyeceksiniz. Bacaklar yalnızca üçüncü şahıs bakış açısıyla veya sanal bir aynaya baktığınızda görünür olacaklar. Mevcut tüketici sanal gerçeklik sistemlerinde bacak izleme seçeneği bulunmadığından bu oldukça mantıklı.

Ayrıca, üçüncü şahıs bakış açısında dizlerinizi büktüğünüzde veya oturduğunuzda avatarınızın bacakları çömelmeyecek gibi görünüyor. Bu, başka bir kullanıcıyla göz temasını (VR alanlarında mümkün olduğu kadar) sürdürmeye çalıştığınızda işleri biraz garip hale getirebilir.

Meta avatarlarının artık bacakları da var!

Bacaklar henüz Horizon Worlds'ün VR versiyonunda yok ancak bunları test edenlerden biriyseniz bunları mobil ve web versiyonlarında görebilirsiniz. Meta, diğer avatar dostu deneyimlere geçmeden önce geçen yıl "bacakların önce Dünya Şampiyonası'na çıkacağını" söylemişti. UploadVR ayrıca Meta'nın avatarlara yönelik yazılım geliştirme kitini kamuya açık bir şekilde güncellemediğini, dolayısıyla bu araç setini kullanan harici geliştiricilerin de henüz şirketin sanal alanlarında bacaklarla oynayamayacaklarını belirtiyor.

Gelecek ay bu yılki Meta Connect gerçekleştiğinde tüm bunlar zirveye çıkabilir. Belki de şirketin sanal bacaklar hakkında söyleyecek daha çok şeyi olacak. Etkinlik hakkında kesin olarak bildiğimiz bir şey varsa o da Meta'nın Quest 3 hakkında çok daha fazlasını ortaya çıkaracağı.