Meta, Facebook'ta Threads gönderilerinin tanıtımını yapıyor ve bundan kaçınmanın bir yolu yok

Meta, Twitter rakibiyle etkileşimi artırmak amacıyla Threads için büyümeyi hackleme taktiklerini artırmaya başlıyor.

Meta, Facebook'ta Threads gönderilerinin tanıtımını yapıyor ve bundan kaçınmanın bir yolu yok

Şirket pazartesi günü yaptığı açıklamada, sosyal ağın, Threads gönderilerini kullanıcıların Facebook akışlarında yayınlayarak en yeni uygulamasını tanıttığını doğruladı.

Bu, diğer uygulamalarındaki özellikler de dahil olmak üzere yeni özellikleri tanıtmak için düzenli olarak Facebook akışını kullanan Meta için tanıdık bir hareket. Şirket, yıllardır Facebook akışındaki önerilere Instagram Reels'i ekliyor. Ancak bunların aksine, Facebook'taki Threads reklamlarının isteğe bağlı olmadığı görülüyor.

Meta, Facebook'ta Threads gönderilerinin tanıtımını yapıyor ve bundan kaçınmanın bir yolu yok

Meta, ağustos ayında Instagram'da Threads gönderilerinin tanıtımını test etmeye başladı ancak bir vazgeçme özelliği sağlamadan gönderileri Facebook'a koyması tartışmalı görünüyor. Bazı kullanıcılar, Threads'i Facebook'tan çok daha farklı kullandıklarını ve Threads gönderilerinin Facebook arkadaşlarının önüne çıkmasını istemeyebileceklerini belirtiyorlar.

Threads'in başlangıçtaki hızlı büyümesinin kısa ömürlü olduğu görüldü ve takip eden haftalarda katılım önemli ölçüde azaldı. Insider'ın yakın tarihli bir raporuna göre hizmet son haftalarda çok daha canlı görünüyor ve indirmeler bir kez daha artmaya başladı. Ancak web trafiğini izleyen analiz firması BenzerWeb'in bir raporu, şirketin hala uğraşması gereken çok şey olduğunu öne sürüyor. Kıdemli içgörü yöneticisi David Carr bir raporda şunları yazdı: "Threads'ın en çok ilgiyi çektiği ABD'de, Android'de eylül Threads kullanımı temmuz ayına göre %40 azaldı." Bu trendler ve Meta'nın düzenli olarak post düzenleme ve anahtar kelime arama gibi yeni özellikler eklediği göz önüne alındığında, taktikleri popüler olmasa bile şirketin Threads'in büyümesini desteklemeye çalışması belki de o kadar da şaşırtıcı değil.