Meta, Horizon Worlds'ü mobil ve web üzerinde test etmeye başladı

Meta, Horizon Worlds'ü web ve mobil cihazlara taşıyarak daha erişilebilir hale getirme hedefine ulaşma yolunda bir adım attı.

Meta, Horizon Worlds'ü mobil ve web üzerinde test etmeye başladı

Şirket, kendi stüdyosu Ouro Interactive'in ilk oyunu olan Super Rumble'ın artık Android'deki Meta Quest uygulaması aracılığıyla az sayıda mobil kullanıcıya sunulduğunu duyurdu. Önümüzdeki haftalarda iOS cihazlarındaki uygulamaya da gelecek; masaüstünde oynamak isteyenler Horizon'un resmi web sitesi aracılığıyla ona erişebilir veya erişim talebinde bulunabilir.

Meta, birinci şahıs nişancı oyununu piyasaya sürdüğünde, Super Rumble'ın yeni uygulaması çıktığında kullanıma sunulacak ilk dünyalardan biri olacağını söylemişti. Ayrıca oyunun platformlar arası oynanma özelliğine sahip olacağı, böylece insanların mobil, web veya VR kulaklık kullanarak arkadaşlarıyla birlikte oyunun keyfini çıkarabilecekleri de belirtildi.

Meta, Horizon Worlds'ü mobil ve web üzerinde test etmeye başladı

Görünen o ki Meta sözüne sadık kalmış. Şirket ayrıca, hangi cihazı kullanıyor olursa olsun, insanlara takılmak, sohbet etmek ve hatta meta veri tabanında ücretsiz konserlerin tadını çıkarmak için bir yol sağlamak amacıyla önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla dünyayı kullanıma sunacağını duyurdu.

Meta ayrıca şunu açıkladı: "Metaverse, hangi cihazda olursa olsun herkesin kullanımına açık olmalıdır. Quest kulaklıkları metaveriye erişmenin en kapsayıcı yolu olsa da, birden fazla giriş noktası olması gerektiğine inanıyoruz. Dünyaları daha fazla kişiye ulaştırmak bu vizyonu gerçekleştirmeye ve deneyimi daha fazla insana açmaya yönelik bir adım."

Her cihazın farklı bir arayüzü olduğundan Meta'nın mobil cihazlar ve bilgisayar için oyunun sessize alma ve duraklatma gibi kontrollerini optimize etmesi gerekiyordu. Platformlardaki deneyimlerin birbirinden nasıl farklı olduğu belli değil, ancak Super Rumble mobilde ve web'de hala test aşamasında olduğundan oyuncular hatalar ve diğer sorunlarla karşılaşabilir.