Sosyal Medya

Meta inadından vazgeçmiyor! Şimdi onların peşine düştü

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi olan Meta’nın metaverse alanındaki çalışmaları devam ediyor. Meta, sanal gerçeklik şirketi Within Unlimited’ı satın almaya bir adım daha yaklaştı. İşte detaylar...

Meta inadından vazgeçmiyor! Şimdi onların peşine düştü

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Meta, metaverse alanındaki çalışmalarının bir parçası olarak yeni satın alımlar da gerçekleştiriyor. Kısa bir süre önce Meta’nın bir satın alımına FTC karşı çıkarken, dava sonucu belli oldu.

Meta bir adım daha yaklaştı

ABD bölge yargıcının Federal Ticaret Komisyonu’nun önerilen satın alma işlemini engelleme talebini reddetmesinin ardından Meta, sanal gerçeklik şirketi Within Unlimited’ı satın almaya bir adım daha yaklaştı.

Mahkemenin vermiş olduğu bu karar Meta için bir zafer anlamı taşıyor. Yargıç şirkete anlaşmayı bir hafta boyunca kapatmaktan kaçınma talimatı verdi. Bununla birlikte yargıç FTC’ye karara itiraz edip etmemeye karar vermesi için de süre tanıdı.

Şirketin satın almak için teklif verdiği Within Unlimited, popüler VR-fitness uygulaması olan Supernatural’in üreticisi olarak dikkat çekmişti. Bir yıldan uzun bir süredir Meta, başarılı sosyal medya platformlarının yanında metaverse alanında ilerleme kararı almıştı.

Küçük şirketlerin peşine düştüler

VR başlık konusunda rakiplerinin bir hayli ilerisinde olan Meta, tüketicileri kendi uygulama paketine çekmek için mücadele etmeye devam ediyor. Son olarak geçmiş dönemde WhatsApp gibi şirketlerde olduğu gibi Meta, değerli teknolojilere sahip olan daha küçük şirketleri satın alarak güçlenmeyi sürdürmek istiyor.

Yorumlar
nur
tabi küçük şirketlerin peşine düşecekler her zaman büyük balıklar küçük balıkları yer
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.