Meta müşteri memnuniyeti için harekete geçti

Meta nihayet uzun süredir kullanıcıları rahatsız eden bir sorunu ele alıyor: müşteri desteği eksikliği.

Meta müşteri memnuniyeti için harekete geçti

Bloomberg, Meta'nın şimdi "gönderileri veya hesapları beklenmedik bir şekilde kaldırılmış" kullanıcılara yardımcı olabilecek bir müşteri destek bölümü kurmayı planladığını bildirdi.

Meta'nın planları görünüşe göre hala "erken aşamalarda", bu nedenle yeni hizmetlerin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil. Bloomberg'e göre, Meta'nın planları, en azından kısmen, kullanıcıların şirketin içerik kararlarına itiraz etme isteklerini ele alan Gözetim Kurulu'nun içgörüsü tarafından yönlendirildi. Kurul, Meta'nın kararları hakkında kullanıcılarla iletişim kurma biçiminde daha şeffaf olması gerektiğini defalarca söyledi.

Meta müşteri memnuniyeti için harekete geçti

Kullanıcılarla gerçekten konuşabilen müşteri hizmetleri temsilcilerinin eklenmesi, birçokları için uzun süredir devam eden bir baş ağrısını çözebilir. Şu anda, saldırı veya haksız askıya alma yoluyla hesaplarına erişimini kaybeden kullanıcılar, onları geri almak için çok az seçeneğe sahip. Şirketin bir temyiz süreci ve otomatik destek araçları var, ancak her ikisinde de gezinmek zor.

Araçlar o kadar kafa karıştırıcı ve çoğu zaman etkisiz ki, çaresiz kullanıcılar bazen hesaplarını geri almaya çalışmak için yasal hizmetler veya hatta bilgisayar korsanları kiralamak gibi başka yollara başvuruyorlar. Hesaplarını geri almalarına yardımcı olmak için genellikle sosyal medyadaki yöneticilere ve gazetecilere yalvarırlar.

Ancak gerçek müşteri desteğiyle, hayal kırıklığına uğramış Facebook ve Instagram kullanıcıları sonunda başvurabilecekleri Meta onaylı bir kaynağa sahip olacak. Şirket, müşteri hizmetleri bölümünün nasıl çalışacağı veya yardım için uygun olacağı konusunda ayrıntıları paylaşmadı.