Sosyal Medya

Meta VR sevdasından henüz vazgeçmiş değil

Horizon Worlds VR sosyal ağının ilgi çekmesini sağlamak için Meta'nın potansiyel kullanıcılara oraya gitmeleri (ve kalmaları) için bir neden vermesi gerekiyor.

Meta VR sevdasından henüz vazgeçmiş değil

Şirket, The Verge tarafından tespit edilen bir güncellemede duyurduğu en son girişimi, kullanıcıların (sanal) yağma benzeri giysiler kazanmak için oyun içi görevleri tamamlamalarına olanak tanıyan görevler adı verilen bir şey.

Quest kulaklık markasıyla ilgili görünmeyen özellik, Giant Mini Paddle Golf adlı bir oyun aracılığıyla beta testinde. "Test grubundakiler, Kimlik Panelinde yeni bir 'Görevler' simgesi görecek ve bu simge, 6 görevi (örneğin: Bir Delik Alın) ve kazanılacak ödülleri (örneğin: Kostüm) açacak. Meta, özelliği zaman içinde daha fazla kullanıcıya sunmayı planlıyor.

Meta VR sevdasından henüz vazgeçmiş değil

Şimdilik yalnızca tek bir deneyimle sınırlı olsa da, Meta'nın Horizon World'ün diğer köşelerinde görevler sunarak Quest VR kulaklık kullanıcılarına daha fazlasını vermenin bir yolu olduğunu hayal etmek kolay. Geçen ay şirket, üçüncü taraf stüdyolar tarafından inşa edilen 20 yeni Horizon deneyimi yayınlamayı planladığını söyledi, bu yüzden belki de görevler özelliği bunların bir parçası olacak.

Horizon Worlds kullanıcı tabanının 2022'nin sonunda 200.000 civarında olduğu ve bunun, şirketin başlangıçta belirlediği hedefin çok altında olduğu bildirildi. Meta kısa süre önce Horizon World'ü 13-17 yaş arası çocuklara açma planlarını duyurdu ve bu, Meta'nın genç kullanıcıları koruma konusundaki geçmiş performansından endişe duyan iki ABD'li senatörün eleştirilerine yol açtı.

Yorumlar
nur
META METAVERSE SEVDASINDAN VAZGEÇTİMİ para topladımı topladıysa geri verdimi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.