Meta'nın işletmeler için ödediği doğrulama hizmetini genişletiyor

Meta, işletmelere yönelik ödediği doğrulama hizmetini daha fazla alana yayarak bu platformlarda güven ve doğruluğu artırmayı amaçlıyor. Bu yeni genişleme, markaların ve işletmelerin sahtecilikle mücadele ederken daha fazla görünürlük kazanmalarını sağlayacak.

Meta'nın işletmeler için ödediği doğrulama hizmetini genişletiyor

Meta, işletmeler için sunduğu ücretli doğrulama hizmetini genişleterek yeni abonelik seçenekleri ekledi. Bu hizmet, "Meta Doğrulandı" adıyla geçen sonbaharda bireysel kullanıcılar için başlatıldıktan sonra şimdi işletmelere de sunulmaya başlandı. Yeni abonelik planları, Avustralya ve Yeni Zelanda'da ilk etapta devreye girecek.

"Standart" olarak adlandırılan temel plan aylık 14.99 dolar ve bir Facebook veya Instagram hesabını kapsıyor. Bu planla işletmeler, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alma, taklitçilere karşı koruma ve görsellere bağlantı ekleyebilme gibi avantajlara sahip olacak. Ayrıca, müşteri desteğine erişim de sağlanıyor. Aynı fiyata sunulan bu temel plan, bireysel kullanıcılar için de geçerli olacak.

İşletmeler, ekstra avantajlar için daha yüksek ücretler ödemeye hazır olacak. İşletme sahipleri için sunulan üç ek plan bulunuyor: ayda 44.99 dolarlık "plus" planı, 119.99 dolarlık "premium" planı ve ayda 349.99 dolarlık "max" planı. Her biri, Reels gönderilerine bağlantı ekleyebilme, müşteri desteğinde öncelikli hizmet ve daha fazla profil özelleştirme seçeneği gibi ek özellikler içeriyor.

Meta'nın işletmeler için ödediği doğrulama hizmetini genişletiyor

Meta'nın işletmeler için ödediği doğrulama hizmetini genişletiyor - Resim : 1

En pahalı plan, beş çalışana kadar taklitçilik korumasını ve ek müşteri hizmetleri avantajlarını genişletiyor. Yarıyıl bazında yapılan “hesap incelemesi” ise içerik stratejileri üzerine kişisel rehberlik sunuyor. Ayrıca, hesap sahipleri hesap sorunları ve diğer problemler için Meta müşteri hizmetleri temsilcisiyle telefon görüşmesi talep edebilecek.

Meta'nın yeni monetizasyon deneyimleri başkan yardımcısı Pratiti Raychoudhury, Meta Doğrulandı'nın genişletilmesinin "uygulamalarımızda işletmelerin yolculuğunda onlara eşlik etmek" amacı taşıdığını belirtti. Raychoudhury, daha fazla şirket doğrulama için kaydoldukça tekliflerin sürekli olarak güncelleneceğini ifade etti.