Meta'nın ücretli doğrulama sistemi İngiltere'ye geliyor

Meta, ücretli doğrulama sisteminin kullanılabilirliğini artırdı ve programı Birleşik Krallık'a getirdi.

Meta'nın ücretli doğrulama sistemi İngiltere'ye geliyor

Konunun acemisi olanlar için, Meta'nın yeni programını satın almak, Twitter mavi tikleri gibi ,Facebook ve Instagram'da kim olduğunuzun doğrulandığını belirtmek için mavi bir doğrulama rozeti veriyor.

Özelliği satın almak size "proaktif kimliğe bürünme koruması" ve müşteri desteğine doğrudan erişim sağlıyor. ABD'de bu hizmet, nasıl kaydolduğunuza bağlı olarak aylık 12 ila 15 ABD doları arasında değişiyor. Birleşik Krallık'ta ikamet edenler için bu, web üzerinden kaydolursanız aylık 10 pound ve bir iOS veya Android cihaza kaydolursanız ayda 12 pound tutarında olacak. Fiyat eşitsizliği, Apple ve Google'ın mağaza ücretlerini dengelemek için ve Twitter'a başka bir selam daha çakıyor.

Meta'nın ücretli doğrulama sistemi İngiltere'ye geliyor

Twitter'dan farklı olarak, hizmeti etkinleştirmek için resmi bir kimliğe ihtiyacınız var. Ayrıca 18 yaşından büyük olmanız ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmiş olmanız da gerekiyor. Ek olarak, doğrulanmış kullanıcılar, tüm doğrulama sürecini yeniden başlatmadan profil adlarını, fotoğraflarını, kullanıcı adlarını veya doğum tarihlerini değiştiremiyorlar.

Bu özellik henüz test aşamasında. Ancak programın beta sürümü bugün İngiltere'deki kullanıcılar için yayınlanmaya başlıyor ancak kademeli bir sürüm olduğu için hesabınıza ulaşması birkaç hafta sürebilir. Şimdiye kadar Meta, doğrulama sistemini ABD, Avustralya, Yeni Zelanda ve şimdi de Birleşik Krallık'ta test etti. Şirket, testler devam ederken özellik setini genişletmeyi vaat ediyor ve "gelişmekte olan içerik oluşturucular için en fazla değeri yaratan ek öğeleri keşfetmeye devam edeceğini" belirtiyor.