Sosyal Medya

OnlyFans +18 içeriklere devam edeceğini duyurdu

Müstehcen içeriklerle ünlü OnlyFans uygulaması +18 paylaşımlara kaldığı yerden devam edecek.


Müstehcen içerikleriyle ünlü OnlyFans uygulaması geçtiğimiz günlerde +18 içeriklere ara vereceğini duyurmuştu. Ancak şimdi yeni gelen bir kararla bu planın "askıya alındığı" duyuruldu.

Şirket, para kazandığı bankaların ve bazı kurumların baskılarıyla +18 paylaşımlara ara vermek zorunda kaldığını duyurmuştu. Konunun aniden böyle değişmesinin sebebi ise kesin değil. İhtimaller arasında bankaların fikirlerinin değişmesi ya da uygulamanın para kazanacak başka fonlar bulması var.

OnlyFans müstehcen içeriklere yer vermeye devam edecek

Şirket yaptığı resmi açıklamada "Çeşitli içerikleri oluşturan topluluğumuzu desteklemek için gerekli güvenceleri sağladık ve planlanan 1 Ekim politika değişikliğini askıya aldık. OnlyFans olarak, kapsayıcılık anlamını taşımaya ve tüm içerik oluşturucular için bir yuva sağlamaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Şirket daha önce müstehcen içerikleri yasaklamasıyla ilgili "Bu karar, kullanıcıların fonlarını ve aboneliklerini bankaların ve medya şirketlerinin giderek artan haksız eylemlerinden korumak için alındı. Açıkçası en sadık içerik üreticilerimizi kaybetmek istemiyoruz." ifadelerini kullanmıştı. Şimdi durumlar tam tersine nasıl döndü henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Şirket yakında konuyla ilgili resmi bir açıklama yapacaktır.

Yine de içerik oluşturucuların uygulamaya güveni kırılmış görünüyor. Uygulama mevcut içerik oluşturucularını korumak için bir takım güncelleme ve ek para kazanma yolları sunmak zorunda kalabilir. Uygulamanın geleceği nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Cash
Onlyfans kırmızı çizgimizdir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.