Sosyal Medya

Pakistan'daki olaylar Twitter'ı vurdu!

Twitter, Pakistan hükümeti tarafından engellendiğini açıkladı. Facebook gibi diğer sosyal medya servislerine de yasak gelmesi bekleniyor.


Twitter, Pakistan hükümetinin servisi Cumartesi günü engellediğini açıkladı. Facebook gibi diğer sosyal medya siteleri de engellenebilir. Pakistan'ın neden sosyal medya sitelerini engellediği belli değil ancak, ülkedeki son protesto gösterileri ile ilişkili olabilir.

Twitter, politika hesabından tweet ile yaptığı açıklamada, Twitter servisinin Cumartesi günü Pakistan hükümeti tarafından bloke edildiğini bildirdi.

Twitter açıklamasında; "Pakistan hükümetinin Twitter ve diğer sosyal medya servislerini engellemek için harekete geçtiğine dair haberlerin farkındayız ve kullanıcılar Pakistan'da Twitter kullanırken zorlanıyorlar. Durumu izliyoruz ve umarım yakında düzeltilecek." dedi.

Facebook ve diğer sosyal medya sitelerinin engellendiği çeşitli raporlar da yayınlandı. Pakistan'ın sosyal medya sitelerini neden engellediği belli değil ancak Associated Press,  Cumartesi günü hükümetin İslamabad'da bir İslamcı eyleme hitaben birlik göndermiş olduğunu bildirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.