Pornhub Instagram'a rakip oluyor! Pornstagram, ücretli abonelik sistemi, üyelere özel içerikler

Sosyal medya dünyasında işler adeta karışmış vaziyette. Şimdi de ünlü cinsel içerikli video sitesi Pornhub bu sektöre giriyor!

Pornhub Instagram'a rakip oluyor! Pornstagram, ücretli abonelik sistemi, üyelere özel içerikler

Bildiğiniz gibi sosyal medya uygulamaları arasında çok ciddi bir rekabet söz konusu. Özellikle X (eski ismiyle Twitter) ve Threads arasındaki rekabet şu anda yakından takip ediliyor. Ancak şunu belirtmek lazım ki sektörde henüz Instagram rakibi bir uygulama maalesef ki yok. Elon Musk ilerleyen yıllarda buna da el atar ve Mark Zuckerberg'i çileden çıkarır diye düşünürken devreye hiç de akılda olmayan bir figür girdi. O figürün ismi ise Pornhub.

Pornhub Instagram'a rakip oluyor! Pornstagram!

Pornhub aslında bildiğiniz gibi bir cinsel içerikli video sitesi. Bu sitenin oldukça büyük bir kuruluş olduğunu bilmeyen yok. Ancak site ne kadar büyük olursa olsun sosyal medyada üvey evlat muamelesi görüyor. Son olarak Pornhub'ın resmi Instagram hesabı, kurallara uymadığı gerekçesiyle banlanmıştı. Bu durumu sindiremeyen Pornhub yetkilileri, kendi sosyal medya uygulamasını kurmak için çalışmalarına başladı.

Pornhub'ın amacı, tam da Instagram rakibi bir uygulama ile pazara giriş yapmak. Ancak bu uygulama, elbette ki Instagram'dan çok daha özgür olacak. İsteyen istediği çıplaklıkta fotoğraf, video ve de hikaye paylaşabilecek. Elbette paylaşılan videolar 1 dakika veya 2 dakika ile sınırlı olacak. Yani Pornhub, sosyal medya uygulamasının uzun süreli bir porno bataklığına dönüşmesine müsaade etmeyecek. Çıplaklığın serbest olacağı bu uygulamada OnlyFans benzeri abonelik sisteminin olup olmayacağı ise henüz net değil.